Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha lenmaglisztet használok...

Ha lenmaglisztet használok liszt helyett, egyszerűen semmi nem sül meg, puha marad és olyan állagú, mintha a nyerstésztát akarnám enni. Ez normális? Hány fokon kéne sütnöm?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan várod el hogy a lenmag őrlemény úgy viselkedjen mint a búzaliszt?
2013. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Keverd össze valamilyen kenyérnek való liszttel pl. búzaliszt, rétesliszt, kenyérliszt, teljes kiörlésű liszt.

A lenmagliszt max. 1/3 legyen.

2013. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet olyan, mint a nyers, azért van benne a tojás, nem? De nyilván nem lesz olyan a paleo kenyér, mint a normál.

Minimális tapasztalatom van ilyesmiben, de legalább észrevettem a paleolit taget és a lenmaghoz is, a kenyérkészítéshez is értek, éppcsak a sütött paleo kenyerekhez nem. Egyszer próbáltam, alig emlékszem rá. A tojás nyilván összefogta, vágható volt (de még a nyers kenyér is az :D nem a tojásos, hanem az almás, ami a nyersvegánoknál van, a lenmag ugyanaz), nem tudom, hogyan érted a fentieket. A lenmag sütve is, nyersen is lenmagszerű, drasztikusan nem tud megváltozni.

2013. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nagyontamas ***** válasza:
100%

A problémád elég tipikus, szinte minden kezdő paleós beleesik, ebbe a csapdába.

Szeretne az új alapanyagokból tésztát, kenyeret készíteni.

Ezek sem ízre, sem állagra nem lesznek hasonlók, és még drágák is.

Én még korántsem vagyok veterán, (5 hónapja csinálom)de nálam az hozta a megoldást, hogy nem eszem semmilyen kenyeret. Vannak remek süti receptek, ki kell próbálni őket, és biztos jó-pár ízleni fog!

Nekünk pl. a gesztenyés süti, jött nagyon be.

2013. márc. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnos én is így jártam, eleinte.

A zablisztet és a kókuszlisztet használom legszívesebben. A lenmaglisztnek csak a neve liszt szerintem, nem váltja fel a megszokott gabonaliszteket.

El kell felejteni a kenyeret. Akármilyen finom muffinokat is lehet sütni paleosan, át kell állítani az agyunkat kenyérmentességre!

2013. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!