Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A magyar családok többsége...

A magyar családok többsége miért tengeri halakat eszik karácsonykor miért nem a magyar halakat választja?

Figyelt kérdés

Meglepödtem a karacsonyi menű kérdéseknél ,azon ,hogy 10 családbol 8 tengeri halas ételeket eszik karácsonykor :

Azon gondolokodtam miért van ez így .

4 dolog jutott eszembe :

1 : nem tudják a magyar halakat jól elkészíteni .

2 : nem ismerik a magyar halfajokat

3 : szálkával nem tudnak mit kezdeni

4: az ára : amivel nem értek 1 mert közel azonos árban vannak..Sok különbség nincs .


2013. nov. 17. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Tisza menti településen laktunk sokáig, apám elég megbecsült ember volt, ezért nagyon sok halat kapott a helyiektől. A szüleim nagyon szerették, én már akkor is rosszul voltam a szagától is, főzés közben. Büdös pocsolya szagú volt az összes. Párszor azért megkóstoltam, hogy ízre milyen. Kb., mintha az iszapot harapdáltam volna a parton. Nem menne le a torkomon, ha az életem múlna rajta, akkor sem. Nem beszélve a szálkáról... Borzalmas. Nálunk nem sznobságból van tengeri hal, lazac, rák, stb., hanem mert fontosnak tartom a halfogyasztást, de csak ezeket szeretjük. Szerencsére meg is tehetjük, hogy gyakran fogyasszuk ezeket, így nálunk nem is akkora különlegesség, hogy mondjuk az ünnepi asztalra tegyük. Viszont édesanyámék a mai napig készítenek halászlevet, rántott pontypatkót. Ők szeretik, és a családból is sokan. Szóval csak én lettem ilyen defektes a családban, hogy öklendeztem a halászlé szagától szenteste. Én azt tapasztalom egyébként, hogy az idősebb generáció szívesen fogyasztja a folyami halakat, az én barátaim, ismerőseim viszont hozzánk hasonlóan főként a tengeri fajtákat választják.
2013. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Nememlékszem válasza:
És mert a tengeri halak sokkal egêszségesebbek, ezt se felejtsük el.
2013. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Van aki jobban szereti a lazacot vagy a makrélát mint pl. a pontyot vagy a harcsát. Meg attól is függ, hogyan, milyen módszerrel akarja elkészíteni.
2013. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem eszem hust, halat is csak nagyritkan,de olyankor lazacot, mert annak az izet szeretem egyedul,semmi mas oka nincs:) illetve egy bizonyos fajta halrudacskat,es bar nagyon minosegi,nem tudom,mennyi koze lehet az igazi halakhoz.:)
2013. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!