Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan vegyem ki a torta alól...

Hogyan vegyem ki a torta alól a sütőpapírt?

Figyelt kérdés
Az a gondom,hogy nem is egy receptet láttam képeken,hogy tortaformát kibélelnek sütőpapírral...Olyat is,amit nem kell sütni!S én ezt nem értem,most is olvastam egy babapiskótás-almatortát,aztán a 3.képen,már gyönyörű csipke papír volt alatta...De hogyan lehetséges ez kiborítás nélkül,márpedig az nem volt kiborítva,mert a babapiskótán lehetett látni,az alulra került,s a képen is alul maradt...
2009. nov. 16. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A csipkemintás nem sütöpapir, hanem tortacsipke. Ezt nem veszik ki, disznek van alatta. A tortát meg rendesen lehet szeletelni és tálani, nincs ráragadva a tortára.
2009. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt tudom!De az 1.képen még sütőpapírral volt kibélelve a forma,azután már ez a tortacsipke volt a torta alatt...Szóval,hogy szedhette ki az illető fogalmam sincs!De azt kiborítani nem tudta,mivel úgy szétesett volna az egész torta!Mert reszelt almából-vaníliás pudingból, tejszínből és babapiskótából volt...

Na ez marad rejtély :-(

2009. nov. 16. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Megoldás: kapcsos tortaforma :-)
2009. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kapcsos formát használ, akkor sem tudja kiszedni alóla a sütőpapirt, habár nem is értem, hogy minek a sütőpapir, ha csak össze kell rakni a hozzávalókból.

Lehetségesnek tartanám még, hogy alányúl késsel, megemeli, és kihúzza a papirt, de a babapiskótánál ez sem működik.

Hogy őszinte legyek nem tudok neked segiteni abban, hogy megmondjam, hogy hogyan kerül ki a torta alól a aütőpapir.

2009. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csináld kapcsosban és csak akkora sütőpapirt vágjál ami az aljába belefér.Utána csak az aját vedd le és sütőpapirostól tedd a csipkére. Szerintem nem is fog látszani.

vagy tedd a kapcsosba a csipkét. A közepe legyen középen :) a csipke meg kilóg. Ha leveszed a formát meg az alját kicsit kiigazgatod és már a csipkén is van.

Jobb ötltetem nekem sincs.

2009. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és az ötleteket!

Én sem értem minek kell alá,ha egyszer kapcsos formába állítom össze!Mindegy!Utolsónak megfogadom a tanácsát :-)

Mégegyszer köszi!!

2009. nov. 17. 17:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!