Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek egy családi ebédre?...

Mit főzzek egy családi ebédre? Semmi ötletem.

Figyelt kérdés
Apukámék és a párom szülei először jönnek ebédre hozzánk. Az már biztos, hogy tejfölös gombaleves lesz és desszertnek tiramisu ill elzászi almatorta. Ám a kettő közé nem tudom mi legyen. Valami nem túl egyszerű(de ne rántotthús), de ne is olyan, amiben fura alapanyagok vannak, mint kecskepatareszelék. Valami fiatalos kellene, főleg csirkés fogás vagy disznó, más hús nem jön szóba. Fetával és spenóttal töltött csirkemellere is gondoltam, nem tudom mennyire jó. Olyasmi kellene, ami nem csak nokedlivel meg rizzsel jó, mert a párom szülei cukorbetegek, nekik zöldséges köretet kell készítenem. Esetleg valami paradicsomos dolog is jó lenne.
2013. nov. 2. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Baconnal és sajttal töltött csirkemell pl. Vagy mondjuk valami fetás paradicsomos csirkemell.
2013. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Ne csirkemell legyen. Az nagyon száraz és nálunk a férfiak sehogyan nem szeretik.

Főzz betyárfalatot.

Zsíron vöröshagymát pirítasz, ráteszed a kis szeletekre vágott sertéscombot. Jól átforgatod, sót, borsot, kevés oregánót teszel rá. Ha a hús már majdnem puha, akkor ketchupot öntesz rá, (esetleg paradicsomot) és összeforralod. Közben virslit hosszában elvágod, keresztben beirdalod és olajban kisütöd. Szép kerekek lesznek.

Köretnek sült burgonya illik hozzá.

2013. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2.: ha száraz a csirkemelled, akkor rosszul készíted el. Egyébként meg a sertést úgy általánosságban meg a nők nem szeretik, szóval szintén remek ötlet, ha már hülyeségeket írsz...


A tejfölös gombaleves remekül hangzik, és az almatorta is. Én esetleg rozmaringos csirkecombokat, sörbundás karajat készítenék mellé, köretnek friss zölsalátát (fokhagymás, citromos jól illene), és tepsis krumplit, krumplipürét vagy épp héjában sült krumplit. Így a cukorbeteg részlegnek lehetne a saláta a köret pl., a tepsiben, olaj nélkül sütött krumpliból is falatozhatnak mértékkel.

2013. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rántott hús ,de kicsit máshogy : Mátrai borzaska anyira laktató ,hogy zöld saláta elég köretnek hozzá.

8 szelet sertéskaraj vagy csirkemell

• 40 dkg krumpli

• 3-4 gerezd fokhagyma

• 3 dl tejföl

• 3-4 evőkanálnyi liszt

• 20 dkg trappista sajt

• 1 tojás

• só, frissen őrölt bors

• olaj

A húsokat mosd meg, majd egy kicsit klopfold ki, sózd, borsozd, egy kis fokhagymás olajjal kend át őket, majd tedd félre. A krumplit hámozd meg, reszeld le, majd nyomkodd ki a vizet belőle. Ha ez megvan, üsd hozzá a tojást, és adj hozzá annyi lisztet, amitől összeáll tócsniszerű masszává. Sózd és borsozd ízlésednek megfelelően. Vedd elő a kedvenc borzaskasütő serpenyődet, önts bele jó sok olajat, hogy elfedje a sülő hússzeleteket, és forrósítsd fel. Most jöhetnek a húsok, forgasd meg őket lisztben, majd burkold a krumplis masszába.

2013. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj azt elfelejtetem ,hogy úgy kell tálalni ,hogy a kisült hús tetejét megkened fokhagymás tejfölel ,vagy ha vendégeid vannak sima tejfölel ,és reszelt sajtot szórsz a tetejére : ehez elég friss zöldségekböl öszerakott saláta..

A receptet még itt kaptam 3 éve valakitől ..

2013. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vajkrémes húst. Csirkemell szeleteket sózod , borsozod, lisztbe beleforgatod és kevés olajon elősütöd. Jénaiba lerakod és leöntöd a következő masszával: 2 vajkrém, 1 campingsajt, 3 tojás, 1 tejföl,apróra vágott póréhagyma fűszerek. Tetejére sajtot szórj és mehet a sütőbe nagyon finom :-)
2013. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mexikói hús

Egy nagy tepsibe öntesz mexikói keveréket-kukorica, répa, borsó és beleteszel csirkecombot, csirkemellet és akár pulykamellet is. Ha szeretitek csirkemáj is mehet bele. Majd ezt jól megfűszerezed-én csirkefűszersót, bazsalikomot és majorannát is szoktam rá tenni, jól össze érnek az ízek.

Készíthetsz mellé petrezselymes rizst és krumplit is, aki szeretne szed hozzá, de mivel lesz hozzá zöldség is, így aki cukorbeteg megeszi zöldségekkel.

Vagy sütőtök püré zsályásan.

2013. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!