Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen családi ünnepi ebédet...

Milyen családi ünnepi ebédet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Hétvégen szülinap alkalmából kellene egy kis segítség a menu osszeállításánal, azért már most kérdezem mert szeretném előre beszerezni a hozzávalókat.

Szóval levesnek úgy nézz ki húsleves lesz,.. Főételnek fogalmam sincs, de valami különlegeset szeretnék,lehet akár valami külfoldi konyha is, mellé koretnek rizs ,burgonya. itthon pedig még van disznóhús is, ha valaki tud otletet rá, vagy mást írjon, aztán desszertnek valami sutit és rétest gondoltam. a rétesbol pedig azt az igazi házi nyújtott rétest szeretném elkészíteni, aki tud rá otletet hogy kell, attol szivesen várok bármiféle tanácsot.


2013. szept. 10. 21:32
 1/6 gömbicica ***** válasza:

mindenképpen vedd figyelembe a vendégek korát, nemét, mit szeretnek, hagyományos izeket, különlegességeket.

mert hiába ne dolgozz. Lehet, hogy a különleges kajád tényleg tuti lesz, de ha nem vevők rá, akkor Neked lesz rossz érzés, hogy mennyi időt belefecceltél, és farkasszemet néznek a menüddel a vendégek.

ha küldesz email cimet, szivesen küldök képet egy töltött husiról, ami karajból készül.

ide nem tudok képet felrakni.

2013. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gömbicica ***** válasza:

az ajánlott husi nem mellékesen nagyon mutatós is.

egyáltalán hány emberre szerenél főzni?


szóval a husi mellé egy majonézes krumpli nagyon finom oly módon, hogy megcsinálod a sima hagymás ecetes krumplisalátát. Másnap leszüröd.

csinálsz tejföl-majonéz,füszerek tartármártást, és belekevered a leszürt ecets hagymás krumplit hagymával együtt.

Isteni finom, persze, ha jól meg tudod izesiteni.

Vagy vegyél kacsamellet (én ha van az aldiban szoktam venni, nem olcsó, de megéri) tedd oda akkora lábasba amennyibe éppen belefér pici bőrös kacsaháj kiséretében sózd meg, tehetsz mellé vöröshagymát, és pici lángon l3efedve párold,vigyázz le ne égjen, ha van gázelosztó lapod, használd. husis részével lefelé legyen, mig vaj puha nem lesz.

utána mehet a sütőbe is akár. nekem ropogósra még nem sikerült megsütni, de nagoyn-nagyon finom.

ehhez adhatsz piritott hagymára tett tört krumplit mondjuk. a kacsamellet ferdén elvágod, és ugy tálalod.

2013. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
olyan 13 ember, fiatalok és idosebbek is
2013. szept. 10. 22:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szeretitek a gyümölccsel töltött húst, akkor ezt javaslom:


Karajba hoszában vágj négy csíkot.


Fehérborba áztass be mazsolát, aszaltbarackot, asztalt szilvát és aszalt fügét egy éjszakára.


A húst sózd borsozd. A csíkokat töltsd meg. Egyet mazsolával, egyet barackkal, egyet szilvával, egyet pedig fügével.


A tetejére csurgass mézet, majd teríts rá keresztbe bacon csíkokat és süsd meg.

2013. szept. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En tepsiben sult sajtos csirket gondoltam,mert kulonlegesebb,de valoszinuleg mindenki szeretni fogja. A cs.melleket egymas melle tedd a tepsibe, onts ra negysajtmartast vagy sajtszoszt ugy hogy boven ellepje. Tehetsz ra szeletelt bacont is,ha gondolod, majd paradicsomszeletekkel fedd le az egesz tepsit. Reszelj ra boven fustolt vagy trappista sajtot es mehet a sutobe. Koretnek jo parolt rizs, tepsis sult krumpli, fott petrezselymes krumpli,krokett.

Desszert: raffaello szeletek, vanilias kosarkak gyumolcssel, mini islerek vagy linzerek ragcsanak, pogacsa, gesztenyes kremes stb.

2013. szept. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket ajánlanám :) :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!