Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Romantikus meglepetés vacsora...

Romantikus meglepetés vacsora ötletek?

Figyelt kérdés
Mindig a feleségem az, aki süt-főz, gondoltam egyszer meglepem, és én csinálok egy romantikus vacsorát kettőnknek. A baj csak az, hogy egyáltalán nem tudok főzni, tőlem egy tejbegríz is óriási nagy teljesítmény. Mit tudnátok ajánlani, ami viszonylag könnyen elkészíthető, finom, illik egy ilyen vacsorához?
2013. nov. 2. 00:42
 1/6 anonim válasza:
71%

Nekem kapásból a spagetti ugrott be romantikus ételként, és nem mellesleg nagyon finom is a bolgnai :) Igazából még nem csináltam, gyerek vagyok, nem szoktam annyira sütni főzni, de mivel az egyik fele tészta, azt nem nagyon lehet elrontani, és a másik fele sem lehet olyan bonyolult. Egy jó kis receptet kell keresni, egy kis paradicsom szósz, víz, darálthús, pár olasz fűszer, és voilá. Ha meg mégsem sikerülne (amit kétlek, mert nem nagy cucc) még mindig ott a tészta mondjuk sajtos-tejfölösnek. De az én legelső kajám amit csináltam, az a hortobágyi húsospalacsinta volt, és bár így visszagondolva elég macerás volt, de mégsem rontottam el, és iszonyat finom volt!


Ezt csinálhattam olyan 14-15 évesen. Neked is menni fog! :) Hajrá!


(Levesnek pedig a Frankfurti levest ajánlom, nagyon finom, tartalmas, az utóbbi időben 2-3x is csináltam, mert olyan jól sikerült. A levest meg elrontani se lehet, mert csak kóstolgatni kell, ha valami hiányzik belőle, akkor még tenni, ha pedig túlfűszereztük, akkor csak teszünk bele egy kis vizet)

2013. nov. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bolognai nem rossz ötlet, és bárki, tapasztalat nélkül is eltudja készíteni recept alapján.


Én úgy szoktam, hogy fél kiló darált húst olíva olajon egy kis vöröshagymával fehéredésig átpirítok.


Forró vízbe rakok 1-2 percre kb. 1 kiló paradicsomot, utána lehúzom a héját, botmixerrel pempősítem, kis víz kell hozzá. Ne legyen túl híg, túl sűrű sem. Só, kis bors bele, bazsalikom, oregánó. Ráöntöm a darált húsra, és még rakok bele vékony karikákra szelt sárgarépát is, és készre főzöm.

2013. nov. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Megmondom őszintén, engem nem tudnának a lábamról levenni egy romatikus-tészta-vacsorával!


Minimum:

- süss egy jó adag szalmakrumplit, szép piros-ropogósra és terítsd a lapostányér egyik felére

- csirke-mellét (vagy sertés májat) szeld csíkokra mint a szalmakrumplit, forgasd lisztbe, és bő zsírban/olajban (a krumpli után) hirtelen süsd meg, terítsd a tányér másik felére

- szálára vágott vöröshagymás még abban a lisztben forgasd át, és süsd piros-ropogósra. Azzal borítsd be a tányéron levő krumpli-husi adagot.


Az egészet sózod, borsozod, törtpaprikával megszórod.

Jó étvágyat. Egy üveg jófajta vörösbor hozzá, és amikor már kellőképpen egyformán vöröshagyma-szagúak vagytok, a konyhából be lehet vonulni a szobába!!!!

2013. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Nekem pl jó meglepetés lenne egy hidegtál, nem kell meleg vacsora. Jó kis olasz szárított sonka, bresaola, főtt sonka, jófajta sajtok (esetleg francia is:) ), hozzá jó minőségű vörösbor (vagy prosecco) és ropogós bagett. Na ehhez főzni sem kell. Spagettit imádom, de ebben az esetben nem lenne nyerő, az nálunk sos valamit enni kell típusú kaja.
2013. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 doboszoli ***** válasza:

3-as!

RESPECT!!!

2013. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
még itt is működik a lepontozó maffia
2013. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!