Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak barátomnak?

Kistörpi kérdése:

Mit csináljak barátomnak?

Figyelt kérdés
Csirkemellből szeretnék holnapra készíteni valamit barátomnak,valami olyasmit ami nem túl olajos/zsíros,és nincs benne gomba:D Tudnátok ötleteket mondani? Megköszönném L/16

2013. máj. 23. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

személyes kedvencem:

[link]

Ezt is lehet mellből és grill helyett jó egy teflonos edény:

[link]

2013. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajttal töltött tejszines csirkemell burgonyapurével, vagy rizssalátával. A vékonyra szelt csirkemmellet, sózod és borsozod, megszórod sajttal, felgöngyölöd, egymás mellé teszed egy sütőpapírral bélelt és vajjal kikent tepsibe, leöntöd egy doboz tejszinnel, vagy tejföllel, reszelt sajttal megszórod, alufóliával lefeded és 1 órát sütöd közepes lángon.
2013. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Almás-fehérboros csirkemell. Nem nehéz, kicsit ínyenc is :)
2013. máj. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mit keresne nálad a pasid? Szüleid tudják, hogy odamegy?
2013. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nekem kellene valamit csinálnom csirkemellből, én besamel mártásos, baconös csirkemellet csinálnék.


A csirkemellet megtisztítod, előkészíted és kis csíkokra vágod (kb. ujjnyi darabokra). Ízlés szerint fűszerezed, én általában sózom, és egy kis grill vagy gyros fűszerkeveréket teszek rá és jól bedörzsölöm. Egy serpenyőben kevés olajon elkészítem, hogy puha, porhanyós legyen.

Közben elkészítem a besamelt. Kb. 2 evőkanálnyi rámát egy kis lábasban felmelegítem, beleteszek 2 evőkanál lisztet és csomómentesre keverem. Arra figyelni kell, hogy ne égjen le, csak egy kicsi színe legyen. Fokozatosan hozzáöntök fél liternyi szobahőmérsékletű tejet és kevergetem. Egy kis sóval és borssal ízesítem, és a végén hozzákeverek még némi reszelt sajtot.


Egy őzgerinc formát kibélelek baconnel úgy, hogy a szélei kilógjanak. A csirkemellet beleforgatom a besamel mártásba és belekanalazom a formában egyenletesen. A tetejét megszórom reszelt sajttal, majd ráhajtom a bacont és sütőben összesütöm.

2013. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!