Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. s! Miért nem sikerült a...

S. O. s! Miért nem sikerült a rétestésztám? :' ( (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mindent a recept szerint csináltam(kivéve az összedolgozást az elején,mert a tojást csak beleütöttem,és nem a közepére,de az nem baj gondolom...vagy igen?),több,mint 20 percig dagasztottam,mégsem lesz olyan selymes,nyúlós,húzható a dagasztás vége felé sem,mint pl ebben a videóban:

http://www.youtube.com/watch?v=RlMB0XLb59U

(Amúgy nem e recept szerint csináltam,de az is hasonló volt,olyantól,akinek már sikereült sokszor.)

Mit csinálok rosszul?Van valami "titkos" dolog,amit nem mondanak?Légyszi segítsetek,nagyon el vagyok keseredve,kétszer csináltam újra a tésztát,de egyszer sem sikerült.

Előre is köszi a válaszokat!


2013. nov. 1. 02:53
 1/6 A kérdező kommentje:
*lesz=lett
2013. nov. 1. 02:54
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném még annyival,hogy vagy teljesen hozzáragadt a kezemhez,nem tudtam rendesen dagsztani,vagy túl "lisztes" volt.Egyszerűen nem értem. :'(
2013. nov. 1. 02:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak jó réteslisztből sikerül, és simára, hólyagosra kell kidolgozni.
2013. nov. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"vagy teljesen hozzáragadt a kezemhez,nem tudtam rendesen dagsztani,vagy túl "lisztes" volt"


Itt lehet a gond, mert ha ragad, akkor kevés a liszt, de ha utána meg lisztes, akkkor közben túl sokat tettél hozzá.


De feltétlen jó réteslisztet kell használni, lehetöleg házi tojást, az ecetet nem kifelejteni, és sokáig kell gyúrni, amig tényleg síma lesz a tészta.

2013. nov. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!Az a baj,hogy a Tescoban vettem a réteslisztet,ami 160 Ft volt kb,nem volt valami nagy választék ezekből?Az megfelelő?Csak réteslisztet tegyek bele?Sima finomlisztet ne?
2013. nov. 1. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Rétest kizárólag réteslisztböl lehet készíteni és megéri jó minöséget venni.
2013. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!