Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ilyet tényleg nem illik...

Ilyet tényleg nem illik csinálni a hétvégi menüvel? 3napig ugyan azt enni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam ,hogy pénteken főzök 1nagy adag bablevest ,és sütök hozzá varga bélest : Vasárnapig ezt ennénk :

Azért gondoltam ,így mert végre úgy jön ki a hévége ,hogy aférjem ,és én is szabadok leszünk : gondoltam ne álljak már a konyhában amikor együtt lehetünk : A férjem azt mondta ,hogy Oké !! Csak amikor a anyós ezt meghallotta aki 250km van tőlünk nem tetszést fejezte ki . a következőt mondta 3 napig nem lehet ugyan azt enni . a hétvégi főzésnek meg kell adni tisztelet ,hogy friss étel kerül az asztalra . értem ,én csak mi dolgozzunk ő meg nyugdijas .


2013. szept. 23. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne illene?

Mi csomószor csináljuk ezt...

2013. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Hat en személy szerint harom napig nem ennem ugyanazt, mert az agyamra menne, de ha neked igy jo, akkor hajra.
2013. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Azt csináltok amit akartok, de én is kiszaladnék a világból, ha 3 napig mindig ugyanazt kellene ennem. A dolgozók 95%-a főz "rendesen" hétvégén, szóval ez se olyan nagy kifogás, de se nekem, se az anyósodnak sok köze nincs ahhoz, hogy mit esztek.
2013. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Illik-nem illik,kit érdekel,ha nektek megfelel?


Az én anyósom azon akad ki mindig,ha megmondom,hogy ismét nem főztem vasárnap húslevest,sőt,vasárnap 11-ig heverésztünk,11kor reggeliztünk,és csak délután 4kor volt ebéd,akkor se leves és második,hanem egytálétel,amit épp kivántunk.

Mert én galád képes vagyok vasárnap tejbegrizt ebédelni,és még a férjem elé is ki merem tenni (ha egyszer ő kéri).De képes vagyok szerdán húslevest főzni,az egyenesen szentségtörés,azt csak vasárnap szabad,és csak vasárnap hajnalban szabad nekikezdeni.


Ne foglalkozz vele.

2013. szept. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj vele, anyósod nem tudja, hogy milyen mindennap reggel 6tól este 6-ig dolgozni, hazajönni mosni, főzni, takarítani és még itthon dolgozni is, ő könnyen van.

Miért ne lehetne babgulyást enni, az ráadásul el is áll.

Pénteken főzzél egy jó nagy adag babgulyást.

Estére csinálj hozzá juhtúrós, sajtos pogácsát frissen, amit megesztek.

Szombatra eláll a vargabéles, amikor haza értek, csak sütőbe felmelegíted és már ehetitek is.

Vasárnapra meg csinál zöldséges rizibizit de azt is pénteken, hogy ne kelljen már hétvégén, ahhoz teszel rá pénteken reszelt sajtot, és kész is.

Változatos 3 napos kaja:)

2013. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 doboszoli ***** válasza:
100%

Véleményem 1.

Ha Neked, és a Férjednek megfelel, senkinek semmi köze hozzá.

Véleményem 2.

A hét végére a bableves 3 napra is tökéletes választás.

Első nap rántva, másnap kis főtt füstölt csülökkel(kuktában 40 perc), harmadnap Jókai-módra tejfölösen.

Esetleg variálnám hozzá a "másodikat" mondjuk az utolsó napon egy sóssal, pl. ganca, vagy macok.

2013. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az anyós orrára kötni, elég messze van. Éljetek úgy, ahogy nektek kényelmes.

Mondom én, aki pont hétvére időzítem a többfogásos menüket, de nálunk így alakult, így természetese.

Amikor majd eljön az idő, hogy szükségét érzitek, akkor úgy is változtattok szokásaitokon, addig sincs senkinek sem beleszólása a ti időbeosztásotokhoz.Még a kedves anyósnak sem, legalábbis szerintem.

2013. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2 napra én is szoktam ugyanazt adni, de harmadik már szerintem sok lenne a bablevesből és a vargabéles sem tudom, hogy milyen lenne harmadnaposan.
2013. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 nap nekem is okés, de a harmadikra már nem esik jól.


Mi lenne ha pénteken megfőznél ennétek azt, szombatra rendelnétek egy pizzát, vasárnapra pedig megint a péntekit. Így az időtök is megmarad egymásra.


Anyóssal pedig ne törödj. Te sem mondod meg neki, hogy ő mit főzzön

2013. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz, max. gyakran kell szellőztetni majd. :) Én van amikor egy hétig nem főzök, és azt eszünk, amit találunk (konzerv pl.). Néha kell egy kis lazítás!
2013. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!