Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismeri valaki ennek a sütemény...

Ismeri valaki ennek a süteménynek a receptjét?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz, ezért előre is bocsánat.

Gyerekkoromban volt egy cukrászda, ahol aranykrémest lehetett kapni. Nagyon finom volt. Évtizedek óta nem találkoztam vele, csak egyszer, de csak a neve volt ugyanaz, első kóstolásra még az íze is hasonló volt, de mégsem ugyanaz (túl sok volt a krémben a túró). Viszont nem régiben újból rábukkantam az egyik cukrászdában. Nagyon szeretném elkészíteni én is, de az aranykrémesre nem találok olyan receptet, ami akár csak hasonlítana rá.

Szóval a keresett sütemény :

3 réteg finom, puha, fehér piskóta közöttük fehér vajas krém, a tetején csokoládé. Az egész alapvetően édes, de a krémben van valami ami ad az egésznek egy kis savanykás ízhatást, amitől nem lesz tömény. Úgy gondolom talán egy kis citromhéj van bele reszelve a krémbe.


Ha most saját kútfőből kellene kísérletezgetnem, akkor a krémbe vajat, porcukrot, egy kevés citromhéjat és egy kevés túrót tennék. Persze kísérletezgethetnék, de szeretném kihagyni a futottak még kategóriát és nem pocsékolni velük az időt. Jó lenne, ha valaki ráismerne erre a sütire és megosztaná velem a receptjét.

Köszönöm



#sütemény #aranykrémes
2013. szept. 1. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
2013. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a receptet nem ismerem. De a vajas krém akkor nem lesz tömény, ha egy kevés pudingot keversz hozzá A savanykás íz lehet citromlé.
2013. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gungasam ***** válasza:

A citromhéj nem savanyít....egyáltalán nem.Citromsav, borkősav, (ezek por alakúak)vagy citromlé...savanyíthat.

Kár, hogy ott ahol etted nem kérdeztél legalább a cukrász után...

2013. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!