Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell elkészíteni a...

Hogy kell elkészíteni a tejszínes sertéspörköltet? Hozzávalók?

Figyelt kérdés
Szeretném rizskörettel tállalni, de nem tudom pontosan,hogy hogy kell elkészíteni a tejszínes sertéspörköltet. Melyik fajta főzőtejszínt ajánlanátok? köszi előre is
2009. okt. 28. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Úh,én még ilyet nem is hallottam,h tejszínes max tejföllel eszik :O) de sztem hagyományos pöri recept és a végén főzőtejszín belekeverve!
2009. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszike, esetleg ha még tudja vki...akkor írjon
2009. okt. 28. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha tejszines húst csinálsz, akkor csinálj csirkemellet tejszinesen. Szerintem a pörköltet kár elrontani vele, max tejföl való bele. Ugyhogy nyugodtan csinálhatod rizzsel és tejszin helyett keverj a kész pörköltbe tejszint. Tejszinnel nagyon fura íze lehet.
2009. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs.... tejfölt keverj bele.
2009. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért nem inkább receptet keresel...

pl. mindmegette.hu

2009. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A sertés nem jó párosítás a tejszínnel, nem valószínű, hogy így jó receptet kapsz, ha kapsz is. Tejszín a fehér húsokhoz illik (csirke, pulyka), a sertéshez a tejföl való.
2009. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a válaszokat, akkor csirkemell marad, csak az drágább azért gondoltam s.combra.
2009. okt. 28. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Én úgy szoktam, ha kevés a csirkemell, akkor fél kg gombát is teszek bele, így több lesz, (és finomabb) :))
2009. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
A csirkemellből nem lehet jó pörköltet készíteni,mert száraz és ízetlen.Nem is értem,hogy miért mindenki ebből készít csak kaját.Nyugodtan készítsd el a sertésörköltet:Zsírban ( nem olajban,mert annak nincs jó szaftja és a paprika íze sem jön ki az olajban ) piríts vöröshagymát,tegyél rá pirospaprikát,a húst forgasd át a zsíron,sózd,borsozd meg,és önts alá kevés vizet.Azért keveset,mert főzés közben is enged levet.Ha kell,akkor főzés közben is pótolhatod melegvízzel(A hideg víztől a hús megkeményedhet.Ez minden húsra igaz).Ha kész,akkor tehetsz rá házitejfölt,vagy bármilyen főzőtejszínt.A boltban kapható tejfölnek csúfolt valami,nem olvad el az ételben.
2009. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

De itt a lényeg nem a pörköltön volt, hanem a tejszínen. Tejszínes sertéspörkölt? Hát... elég bizarrul hangzik. Nem illenek össze, ráadásul zsíros pörköltre zsíros tejszín???


És senki sem kampányolt a csirke mellett, csak mindenki azt írta, hogy a tejszínes csirkemell az ok, ha sertéspörköltet csinál, az viszont tejföllel jó!

2009. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!