Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok segíteni? Csak 10 db...

Tudnatok segíteni? Csak 10 db tojasom felkilo buza finom es retes lisztem meg felkilo cukrom színes torta daram meg 10 db körte 10 db alma víz ezek vannak ithon ebbol milyen sutitt tudnek sutni? Nagyon kene a segitseg

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 14:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy kavartál már palacsintát:

1-2 tojást felversz sima-habosra. Szoktam bele egy csipet sót, és egy gondolatnyi cukrot is. Majd kevés tejjel-vagy-vízzel felengedem, és ebbe rakok, kavarok annyi lisztet, hogy egy nokedli sűrűségű, síma tészta legyen belőle. Azok után apránként adagolod hozzá a tejet/vizet addig, míg a megfelelő állagú palacsinta-tésztát kapod. A gyümölcsöt már írtam, hogyan készítsd elő, és kavard bele még nyersen, az összekavart nyers palacsinta-tésztába.

Teflon palacsinta-sütőbe teszel egy ici-pici olajat vagy zsírt, ha forró, öntöl bele egy adag palacsinta-tésztát és sütöd.

2013. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha a tojást símára kavartad, akkor kb. 2,0 - 2,5 deci tejet/vizet szoktam hozzá-kavarni. Kb. 15-20 deka lisztet vesz fel (sosem mértem), és utána ezt szoktam kb. fél liter tejjel/vízzel hígítani. Sohasem mérek, mindent az határoz meg, hogy milyennek kell valaminek lennie. A pontos mennyiségeket egyébként is befolyásolja, hogy már eredetileg mekkorák a tojások???

Szóval ebből kb. 10-12 db palacsinta fog kisülni, persze az is függ attól, hogy mekkora a palacsinta-sütőd????

2013. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!