Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért esett össze a muffinom?...

Miért esett össze a muffinom? Szépen feljött, a sütöt nem nyitottam ki. Még sütés közben beesett a közepe. Miért=? Rendes recepttel csináltam.

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miket tettél bele, milyen recept után csináltad? Nekem még nem esett össze soha (lekopogom), pedig elég gáz a sütőm, folyamatosan nyitogatom az ajtaját sütés közben és sokszor kefír helyett tejet teszek hozzá.

Tehát leírod hogyan csináltad? Hátha úgy könnyebb lesz kitalálni :)

2009. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ìrom is.

150g liszt,150g cukor,1/2 cs. sütöpor,2 tojás,150g vaj,2kanál lekvár,törött csoki 5g.


Megkóstoltam,eggyik,nagyon édes,és vajas....

Tudnál nekem receptet írni??

2009. okt. 22. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontos receptet csak otthonról tudok küldeni, de az tuti, hogy vajat a tésztájába nem szoktam tenni.

liszt (most fejből nem tudom az adagokat, este küldöm), cukor, 2 ek sütőpor, 2 tojás, kis olaj, egy kefír vagy valamennyi tej. A lényeg, hogy a száraz és nedves hozzávalókat először külön keverd össze majd úgy öntsd egymáshoz (tehát tej, tojás külön) és mindig előmelegített sütőbe tedd

2009. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ria: Ételek, italok > Sütés, főzés


A kérdés

Muffint szeretnék sütni . Van valami finom bevált receptetek?

A kérdés kiírásának időpontja: 05-30 16:31


A válaszok

csokis muffin :


Hozzávalók:

15 dkg liszt,

2 tojás,

15 dkg vaj,

15 dkg cukor,

3 evőkanál barackíz,

fél csomag sütőpor,

5 dkg keserű kakaópor,

5 dkg tört étcsokoládé


Elkészítés: Keverd össze a hozzávalókat, hogy a tészta szép sima legyen. Robotgéppel is lehet keverni, úgy még gyorsabb. Adagold ki a 12 muffinformába, majd 170 fokon süsd meg /kb. 20-25 perc/.



Megjegyzés:

Ez a csokis muffin valóban rászolgált a *CSODÁS* jelzőre. Egyszerű és nagyon finom. Én minyonpapírt szoktam a muffinsütőbe tenni és azt csak 3/4-ig töl-töm meg, szépen feljön, melegen is nagyon finom. Ajánlom mindenkinek, mert nagyon fincsi, elrontani sem lehet.



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-30 17:13

Privát e-mail a válasz írójának


Innét volt a recept hozzá.

Akkor este várom a receptedet.

2009. okt. 22. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezt a receptet ismerem, de nem innen és valóban szuper finom. Sosem esik össze... :S
2009. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,el kellett volna zárnom mikor felvolt fújódva??Mert utánna még sülés lözben beesett a közepe.
2009. okt. 22. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!