Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha már egyszer lefagysztottam...

Ha már egyszer lefagysztottam a házi tejet felengedés után lehet még belőle túrót készíteni?

Figyelt kérdés
Egyszerre sok tejet kaptam és nem tudtam vele hirtelen mit kezdeni, ezért lefagyasztottam.Ha most kiengedem akkor az még jó túrónak?Ha igen,hogyan kell elkészíteni?
2009. okt. 18. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy lesz abból a tejből bármi is, mivel nincs homogenizálva, vagyis fagyazstás, ill. olvasztás után darabjaira hullik az egész. Én még nem tapasztaltam, a férjem mondta, hogy eszembe ne jusson, mert nem lesz jó. Ha kiolvad és sima tej állaga van, akkor minden további nélkül készíthetsz túrót. Beleteszed egy lábosba, és állni hagyod szobahőmérsékleten ameddig a tejsajó ki nem oldódik belőle. Előbb aludt tej lesz, majd túró.
2009. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tejnek nem lesz semmi baja lefagyasztva, már sokszor csináltam (nem kell homogenizálva lennie, nem fog részeire esni).

Ha kiolvasztod, össze kell rázni, mert a tejzsir esetleg lerakodik a zacskó oldalán. Azt még nem próbáltam, hogy meg lehet-e altatni, de valószinüleg igen (legalább is nem tudok olyan okot elképzelni, ami megakadályozná)

2009. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túrót a tejböl ugy kell késziteni, hgy elöször hagyod megaludni a tejet (szobahömérsékleten letakarva hagyod egy-két napig). Ha megaludt, akkor egy lábasban elkezded melegiteni, de ne forrald fel egészen, csak majdnem. (Ha gázad van, akkor használj lángelosztót.) A felmelegitett aludttejet öntsd egy textilpelenkába (direkt erre a célra vett) és akaszd fel ugy, hogy a leve ki tudjon csurogni - ez kb fél nap, a ruhában marad a túró, a leve az savó, iható és egészséges.
2009. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2009. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Palacsinta, tejberizs.
2009. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. okt. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!