Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsintás kérdés! 20 dkg...

Palacsintás kérdés! 20 dkg liszthez hány tojást használjak?

Figyelt kérdés
Van ahol egy tojást írnak, van ahol kettőt. Mi a különbség? Milyen lesz a tészta ha eggyel csinálom és milyen ha kettővel?
2013. jún. 30. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Finom lesz mind a kettővel. Talán a 2 tojásos egy kicsit keményebb lesz. Nem rontod el, bármelyiket csinálod.
2013. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szóval általában én is 2 tojást ütök fel, és kb. 15-20 dk lisztet használok. (Sosem mérem!)

Nem mindegy, hogy mekkorák a tojások! Másrészt, ha 2 db-ot használsz el, akkor valamivel stabilabb tésztát fogsz kapni, nehezebben szakad a sütés során. Ha nem túl nagyok a tojások, használd nyugodtan a 2 db-ot!

2013. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kettőt felverek, és ahhoz adagolom a lisztet, a tejet, a szódát. csináltam már eggyel is, de szerintem is jobban szakad. talán a két tojás több tartást ad.tényleg függ a toji nagyságától is.
2013. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tojás nélkül: egy rész liszt, egy rész zabpehelyliszt, hozzá víz, csipet só és kész :-)))
2013. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!