Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék salátát készíteni,...

Szeretnék salátát készíteni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Eddig csak sima ecetes salátát készítettem, most olyasmit szeretnék ami tejfölös...fejes saláta, paradicsom, és paprika van még itthon. Ti hogyan szoktátok elkészíteni?
2013. jún. 22. 06:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Salátát és citromos-olajos öntettel szoktam készíteni, paprikás és paradicsomost meg tejföllel, 1 doboz tejfölbe pár szem kockára vágott paradicsomot teszek, a zöldpaprikát vékony karikákra vágom, 1 fokhagymát apróra vágva hozzáadok és lesózom, kicsit állni hagyom, majd kinyomkodom és hozzákeverem a paradicsomos tejfölhöz, kicsit hűtőbe teszem, nagyon finom saláta.
2013. jún. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pl.: 4 főtt tojást + 2 nyers almát + kb. 10 cm-es kígyóuborkát felkockázol, a salátát csíkokra szeled (ha van zöldborsó megfőzve, lehűtve azt is közé keverheted), majd egy doboz joghurta, kefírbe borsot, ételízesítőt keversz, és ezzel nyakonöntöd. Ha tejfölöd van, abból tartármártást szoktam készíteni és azt öntöm rá. Kb. 4 órát álljon a hűtőben, míg összeérnek az ízek.


Paradicsomot cikkekre vagy karikára, a paprikát vékony karikára, pici sóval, pici cukorral szoktam megöntözni és 1-2 kortynyi vizet öntök rá. Amikor a cukor elolvadt, akkor öntök rá citromlét.

A paradicsomot-paprikát tejfölös-verzióban nem ismerem.

2013. jún. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Ezt a tejfölös paradicsomot én is kipróbálom, jól hangzik!

2013. jún. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kisfej hagymát finomra vágsz vagy lereszeled egy nagyobb keverőtálba. a paradicsomot és a paprikát kisebb kockákra vágod, hagymával összekevered, pici só, pici cukor

pici citromlé vagy ecet.

tejfölt összekevered egy kis préselt fokhagymával, sóval.a paprika paradicsom keverékre öntöd, jól behűtöd. addig a saláta is egészben legyen hidegen. tálalás előtt

a salátát kisebb dararabokra vágod, vagy tépkeded és a többihez kevered. egy kis őrölt borssal is megszórhatod.

Ha még pikánsabbra szeretnéd, a tejfölbe mustárt is keverhetsz.

2013. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a recepteket, mindegyiket fel is írom magamnak!Mindegyiket ki fogom sorba próbálni!
2013. jún. 22. 07:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!