Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az egres szószt hogy kell...

Az egres szószt hogy kell készíteni?

Figyelt kérdés
Amit neten találtam az elég furcsa számomra,hogy tojás kell bele,egy másik oldalon meg leveskockát ír hozzá.

2013. jún. 21. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán megfőzöd annyi vízben amennyi ellepi. ha puha cukrozod ízlés szerint, majd tejfölös-lisztes habarással besűríted. nem kell bonyolítani.
2013. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha frissen szedett nyers egres, akkor ahogy az előttem levő írta: rövid lében, sóval, pici cukorral puhára főzöd. Én fakanállal szét is szoktam főzés közben a szemeket nyomkodni. Vagy ráhabarsz, vagy vékony rántást + tejfölt főzöl bele. Ízlés szerint édesíted cukorral.


Ha üveges befőtt. akkor először a rántást készíted el, felengeded, beleöntöd az üveg egrest, ízesíted és összefőzöd.

2013. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!