Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Étel ötletek kellenének? .

Étel ötletek kellenének? .

Figyelt kérdés
Van egy srác aki tetszik nekem, őt szeretném meglepni egy kis kajával amit én készítek. Az a baj hogy nem igazán értek ezekhez, eddig csak segítséggel főztem és a fantáziám se túl nagy. Olyan ételre gondoltam, amihez tartozik a leves is, a főétel is és a desszert is. Desszerthez lenne ötletem de a többihez nem igazán..

2013. jún. 18. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Készits egy jó paradicsom levest. Elronthatatlan. Csinálsz egy zsemleszinü rántást, és felöntöd pár deci hideg paradicsom lével, majd hozzátászel még egy süritett paradicsomot is, és kifőzöd. Dobhatsz bele egy haqymát, egy zöld paprikát, esetleg zeller levelet. Ezeket majd ki lehet dobni belőle. Sóval, cukorral izesited, saját izlésed szerint. Mi jó édesen szeretjük, és elég sürün. Főzhetsz bele betű tésztát, amiból a tányér szélére kiirsz valamit. Vagy a fiú nevét, vagy jó hogy itt vagy stb. Majd adj hozzá valami tésztát, pl. diós tészta. A tésztát csak kifőzöd, és zsiradékra szüröd. Majd darált dió és porcukor. Igy nem kell külön desszert. Nem hiszem hogy a nagy zabálás a cél, hanem az együttlét. De persze vállalhatsz nehezebb menüsort,és eseteg beégsz. Vedd egyszerüre a figurát.
2013. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Levesnek valami könnyűt és nyáriasat készítenék, pl. egy citromos vízitorma leves, hideg uborkaleves, bazsalikomleves vagy zellekrémleves - ezek elronthatatlanok gyakorlatilag. Ha valamelyik recept érdekel, leírom szívesen:)


Másodiknak rozmaringos-bőrös sertéskarajt gondoltam így elsőre, petrezselymes krumplival vagy krumplipürével. Itt egy recept hozzá:

[link]


A menühöz félszáraz-száraz fehérbort kínálnék :)

2013. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az ötleteket, a borral az a baj, hogy jó ötlet lenne de én még 18 alatti vagyok, nem szolgálnak ki alkohollal..:)
2013. jún. 18. 13:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Az nagy kár, pedig igazán jó kiegészítője egy ízletes ételsornak :)
2013. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Talán majd megkérem egy idősebb barátomat, végülis a srác aki tetszik nekem, idősebb nálam, biztos szereti a bort..:D
2013. jún. 18. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell túlzásokba esni. egy finom hideg gyümölcsleves, vagy valamilyen zöldségkrémleves levesgyönggyel. egyszerűek.

Utána pl baconba tekert csirkemáj és csirkemell /combfilé

vegyesen csak pár darab, kis petrezselymes újkrumplival, paradicsomsalátával.

desszert, amit gondoltál, vagy egy hideg pohárkrém pudingból, gyömölcsökkel rétegezve, tejszínhabbal koronázva.

2013. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jó ötlet köszönöm :D

És köszönöm mindenkinek a választ..:) holnap lesz ez a randim úgyhogy drukkoljatok!

2013. jún. 19. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!