Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ebédet főzzek ma?

Milyen ebédet főzzek ma?

Figyelt kérdés
Anyukám nincs itthon és ma én főzök a barátomnak és a testvéremnek, de nem tudom mit... Csak húsos étel jöhet szóba, mert az öcsém mást nem eszik, viszont valalami olyat kéne, ami könnyen elkészíthető és nem lehet elrontani.

2013. jún. 10. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

csirke pörkölt

rántott hús

házi hamburger

brassói

2013. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Darálthúsból sokminden lehet. fasírt, rakott zöldségek, rakotkrumpli is. töltöttpaprika, töltöttkrumpli,csilisbab.

apróhúsból tokányok, pl zöldborsóstokány, gombástokány, hentestokány, temesvári tokány (zöldbabos) rizzsel, tésztával finomak.

párizsi szelet, rántottmáj, reszteltmáj, petrezselymes krumplival , valami friss salátával.

Sült csirkecombok, hirtelen sültek pl cigánypecsenye.

2013. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Én is a brassóit javasolnám így hirtelen, mert az tényleg elronthatatlan :)


Esetleg pörkölt, paprikás, fűszeres sült csirkecomb, göngyölt pulykamell, szezámmagos rántott hús, stb., attól függ, mennyit szeretnél vele pepecselni.

2013. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A múltkor csirkeszárnyakat sütöttem ropogósra. a besózott húsokat paprikáslisztbe forgattam és egy zsiradékkal kikent tepsibe tettem szépen sorba. a másfél kilónyi alá kb fél deci vizet öntöttem, egyenletesen eloszlattam mozgatással, majd szorosan lealufóliáztam a tepsit.

kb 45 percig sütöttem, majd akkor alányúltam, elmozgattam őket és még kb 10 percet rápirítottam.

nagyon szépen ropogósra sült, belül pedig omlós volt.

Krumplipürével ettük, de bármilyen krumpli vagy rizskörettel finom.

Más csirkealkatrészekből is készíthető.

valami jó kis friss saláta, vagy savanyúság illik mellé.

2013. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!