Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ebédet főzzek holnap...

Milyen ebédet főzzek holnap főzőtejszínből?

Figyelt kérdés
Nem levesre gondoltam, hanem főételre vagy akár valamilyen tésztaételre.
2010. máj. 16. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen ételt,amihez a recept tejfölt ír elő. A főzőtejszín valójában tejföl,csak nincs benne annyi állagjavító.
2010. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ, de én konkrét receptre gondoltam, mert már unom, azt amit én szoktam csinálni. Valami újdonságot akarok csinálni.

2010. máj. 16. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gomba+cukkini+husi füszeres tejszines szószban tésztára

sonkás-sajtos-tejszines szósz

2010. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tejszínes pacalpörköltet. A pacalt a hagyományos módon elkészíted és tálalásnál fejenként 2 és fél- 3 deci főzőtejszínt szolgálsz fel mellé. Ha nem öntöd össze, hanem külön kis porcelánedényben szervírozod, nagy sikere lesz. Ha bárki tenne a pörköltbe a tejszínből, valószínűleg elrontottad.
2010. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Rém egyszerű: sonka csíkokra vágva,bele krémsajt,főzőtejszín,fűszerek(só,bors,oregano,bazsalikom),kifőzöl hozzá tésztát(spagettit,v.makarónit) és kész.Ha kevés időm van és finit akarok enni,ezt dobom össze.
2010. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tepsibe: krumplikarikák, tetejére vékony husszelet rá nagyon vékony sárgarépa persze sósan, ráöntöd a tejszint és kész.Lefeded alufóliával, ha megpuhul sajtot szoktam rászórni és pirosra sütöm./ Én pulykával szeretem legjobban./
2010. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

30 dkg spagetti tészta

20 dkg szeletelt bacon szalonna

3dl főzőtejszin

10 dkg parmezán sajt

3 tojás sárgája

10 dkg pannónia sajt

pici olaj


Elkészítés:

A tésztát a szokásos módon megfőzöm majd félre teszem.

A szeletelt bacon szalonnát apróra eldarabolom és a pici olajon jó pirosra megsütöm.Ha túl sok zsírt engedett akkor leöntöm róla hogy ne legyen nagyon nehéz az étel.Mikor ezzel is megvagyok hozzá öntöm a tjszínt és a parmezán sajtot.Ha össze rottyant a sűrűségtől függően esetleg még egy kis tejet önthetek hozzá.Picit félre teszem és hagyon állni 1-2 percig majd hozzá keverem a tojás sárgáját.vissza rakom a tűzre és ha felfort kavarok rajta egy kicsit majd rá öntöm a kifőtt tésztát és össze keverem ovatosan.

Reszelt pannónia sajttal tálalom :)


Vagy csirkemell csíkokra vágva só,bors és sajt sajt sajt,mindezt rétegesen,

tejszinnel leöntve, sütőbe nagyon finom! sok sikert hozzá

2010. máj. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! ha még nem döntöttél és van gombád én ajánlom a vadasgombát.ha kéred leírom.

a főzőtejszín pedig nem ugyanaz, mint a tejföl, mert nem

savanyított termék,vagyis friss tejszínből készült, csak 20 %-os én nem 30 %-os, ami már habtejszín.

üdv.-tejiparos-

2010. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Még nem döntöttem, ezért légyszi írd le a receptet.

köszi

üdv. Csilla

2010. máj. 17. 08:56
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia! irom a vadasgomba receptjét.

fél kg gombát szoktam, ennyihez szól a recept.

szóval egy közepes hagymát megdinsztelek, sózom és megpárolom rajta a cikkekre vágott gombát./nem vékony szeletekre, olyan harapnivaló legyen:)/. megszórom 2 főzőkanál liszttel, felengedem egy kis vízzel, hogy olyan szószos legyen és tovább főzöm. 2 közepes sárgarépát hasábokra vágok és a gombához adom. bele még két babérlevél, és fél citrom héjastól fölkarikázva.

ha megpuhult minden, a babért és citromot kidobom.

fölöntöm 2 dl főzőtejszínnel, pici cukorral és mustárral

ízesítem, borsozom.

olyan édeskés-savanykás pikánsnak kell lenni.

ha van időm zsömlegombócot, vagy krumplikrokettet csinálok

mellé, ha nincs akkor kifőtt tésztával is nagyon finom.

üdv-eri-

2010. máj. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!