Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babapiskóta jellegű tojásmente...

Babapiskóta jellegű tojásmentes sütemény lehetséges?

Figyelt kérdés

Szeretnék tiramisut készíteni, de allergia miatt a tojást ki kéne hagynom. A krémet meg tudom oldani, de a bolti babapiskóta sajnos tojásos, ezért szeretnék sütni valamit amivel helyettesíthetem. Sárgája esetleg mehetne, de néztem már a neten recepteket, és a babapiskótához a fehérje eléggé nélkülözhetetlennek tűnik. Tudom, hogy készíthetnék ezer más süteményt, de a szeretném valahogy megoldani, hogy erről se kelljen lemondani.


Valaki esetleg tud hamis babapiskóta receptet tojás nélkül?



2013. jún. 6. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg keress valami olyan keksz/linzertészta recptet, amiben nincs tojás. Ebböl tudsz valami hasonlót, ha sütöporral készited, esetleg valamivel többet tegyél bele, mint a receptben van.


Ha találok ilyet, akkor újra írok.

2013. jún. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt kicsit több folyadékkal meg szódabikarbónával el tudnám képzelni.


[link]


[link]


[link]


Nézd meg öket, talán lesz köztük olyan, amit szeretnél.

2013. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni az egyiket több szódabikarbónával vagy sütőporral, köszönöm szépen az ötletet:)
2013. jún. 6. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert és majd irj vissza, hogy milyen lett.
2013. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, kicsit más az állaga mint babapiskótával (valószínűleg azért is, mert fele arányban teljes kiőrlésű lisztet használtam), de jól megszívta magát a kávéval, teljesen megfelelt a célnak, finom lett a tiramisu.
2013. jún. 8. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!