Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rendszeresen romlott húst...

Rendszeresen romlott húst veszek a Sparban. Más is jár így van csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Ez az egy bolt van a közelben, itt ugye előre csomagolt hús van és szinte minden második héten romlott húst veszek. Ma is. Darált hús. Nem vittem vissza mert már az én pofámról ég a bőr hogy állandóan visszaszaladgálok a hússal....10 éve vásárolok ott ismernek és még nekem kellemetlen. Dátum szerint 30ig jó és 24-én csomagolták. Ránézésre nem látszik rajta, de amikor megszagoltam egy kicsit savanykás szag csapott meg. Ez már rossz jel. Na mondom elkezdem olajon pirítani hátha csak beképzelem, de a meleg hatására szintén ilyen savanykás szag áradt belőle és nem a kellemes sült hús illat....Már a kedvem is elmegy a főzéstől mert mindig így járok itt és a Coop-ba is. Oda már nem is járok, pedig ott hentes pultból vettem. Amikor meg vissza viszem hogy savanykás a szaga azt mondják hát ők nem nagyon érzik, meg azt hogy milyen a savanykás szag?! Hát milyen????? savanyú a hús szaga szóval már romlásnak indult.

2013. máj. 28. 13:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Így van sajnos, tanulhatnék belőle, a baj csak az hogy a környéken csak 1 coop és 1 spar van....Mindig ezekbe ugrok le és a húst is ott veszem... csináltam már azt is hogy kilyukasztottam a csomagolást és ott megszagoltam. A coop-ban amikor kértem a húst még rá és kérdeztem hogy friss a hús és az eladó igen igen friss ma kaptuk, otthon megszagolom és romlott volt....szóval erről ennyit. Nekem is mondták a sparban hogy "szerintem ennek nincs baja", de azért a pénzt visszaadták szerencsére. Már nem is kérdezik a nevem és a címem amikor vissza viszem és írják a jegyzőkönyvet mert már fejből tudják annyiszor vittem vissza. Csak kellemetlen mert mint mondtam 10 éve járok ezekbe a boltokba és még ismernek is az eladók látásból....
2013. máj. 28. 17:00
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Én egyszer volt, hogy romlottat kaptam a Sparban, de nem vittem vissza, inkább csináltam helyette mást!


Egy Húsboltban kaptam már teljesen romlott húst, pedig piaci napon mentem és elvileg tényleg friss árut hoztak aznap, csak én nálam csúszott be egy 2 kg pulykamell romlottnak, azóta nem voltam abban a boltban.


Tavaly nyáron meg olyan volt a Sparba, hogy este fasírtot szerettem volna készíteni, de nem volt a hús pulton semmilyen csont nélküli hús, ezért mentem az előre csomagolt darált húsokhoz és láttam, hogy már zöld volt a széle a húsnak, mondta az eladónak és ő meg szólt, hogy azonnal hozzanak egy kosarat és megköszönte, hogy jeleztem feléjük! Hát aznap este kimaradt a fasírt, de másnap kaptam friss daráltat előttem mérte és darálta le, a Sparos hentes és nem csalódtam benne!

Amúgy 7 éve járok ebbe a Sparba.


28N

2013. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szombaton vettem a sparban a csibeszárnyakat, vasárnap akartam rántani... ki kellett dobni sajnos, büdös volt. Henteshez nem megyek mert ami a közelben van az a férjemre sózza rá rendszeresen a romlott húst.
2013. máj. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
na hát ez az...mindenhol kilehet fogni a rosszat, még a hentesnél is...én már már művészi szinten választom ki a romlott húsokat :)
2013. máj. 29. 17:13
 15/19 A kérdező kommentje:
A másik: sokan mondják a tescora hogy ilyen meg olyan hús, de viszont ott még soha nem vettem rosszat, még előrecsomagoltat se. Egy a baj hogy messze van.
2013. máj. 29. 17:15
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem vagyok húsevő, igazából akkor vetemedek rá, ha lusta disznó vagyok (magyarul: nincs időm), és anyum főztjét dézsmálom. Heti egyszer vesz húst, két-három kajálásra elég. Na, mikor kifogom, hogy pont húst süt, egy kis szeletet bevállalok. Auchanban vásárol, romlott húst a 8 év alatt nem hozott haza, tecsóban 2-szer, bár az sem romlott volt, csak friss sem, így kutyának volt egy kis kiegészítő ebédje. :D

Viszont. Sparban még rossz kenyeret is kifogtam :@ Szerencsére kenyeret sem eszem ideje, de akkor is! Utálom, én sosem járok jól, ha Sparba megyek :( A zöldségek sokszor régiek, keserűek stb.

Mondjuk tejet, gyümit és sajtot háztól veszek.

Húst egy barátom adott mindig, disznóvágás, nyúlvágás, ilyesmik. Azokból néha még én is ettem, itthon meg imádták. Baromi jó, hogy vadászni kell a frisset, de hát fő az egészség, nem? :)

2013. okt. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Én pedig a minap jól bevásároltam Alaszkai tőkehal filéből,10 csomaggal!

Persze hogy rá egy hétre akartuk ebedre megcsinálni először,ahogy kiengedett az egész hal mállott szét és mikor sütésre került a sor még büdös is lett!


Ilyenkor blokk nélkül vásárlástól számítva eltelt több mint egy hét mit lehet tenni?

2019. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Most beszéltem velük telefonon és azt mondták vigyem vissza és majd ők kikeresik a blokkot és visszaveszik!
2019. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Magyar2 válasza:
Jártam már így én is. Savanykás szaga volt a húsnak, amikor elkezdtem főzni. Nyersen teljesen jónak tűnt, nem volt semmiféle szaga. Állítólag ilyenkor nem hűtötték ki rendesen a húst vágás után, hanem azonnal csomagolták. Ilyenkor befülled. Ki kell szellőztetni.
2020. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!