Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rendszeresen romlott húst...

Rendszeresen romlott húst veszek a Sparban. Más is jár így van csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Ez az egy bolt van a közelben, itt ugye előre csomagolt hús van és szinte minden második héten romlott húst veszek. Ma is. Darált hús. Nem vittem vissza mert már az én pofámról ég a bőr hogy állandóan visszaszaladgálok a hússal....10 éve vásárolok ott ismernek és még nekem kellemetlen. Dátum szerint 30ig jó és 24-én csomagolták. Ránézésre nem látszik rajta, de amikor megszagoltam egy kicsit savanykás szag csapott meg. Ez már rossz jel. Na mondom elkezdem olajon pirítani hátha csak beképzelem, de a meleg hatására szintén ilyen savanykás szag áradt belőle és nem a kellemes sült hús illat....Már a kedvem is elmegy a főzéstől mert mindig így járok itt és a Coop-ba is. Oda már nem is járok, pedig ott hentes pultból vettem. Amikor meg vissza viszem hogy savanykás a szaga azt mondják hát ők nem nagyon érzik, meg azt hogy milyen a savanykás szag?! Hát milyen????? savanyú a hús szaga szóval már romlásnak indult.

2013. máj. 28. 13:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Életemben egyszer vettem romlottat a Teszkóban, de az csirkemáj volt. Nem tudom mit érzel, milyen savanykás szagot, de szerintem a romlott húsnak nagyon jellegzetes a szaga, azt mindjárt tudod hogy az e, nem akarod még megfőzni. A darálthúsnak meg eleve nincs jó szaga főzés, pirítás közben.
2013. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%

Ezért jobb hentesnél vásárolni. Ott a helyszínen szaglászhatsz. Én is saját káromon jöttem rá. Viszont itt meg a súlyával vernek át szinte mindig.

Egyébként csináltam már olyat is, hogy az előrecsomagolt húst kicsit megbontottam és szagoltam a boltban. Nem vették jó néven.

2013. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
már nyersen olyan savanykás volt az illata, egyből tudtam hogy ez nem lesz jó mert máskor is volt már ilyen szaga és azt se volt jó. Na mondom azért a hagymás olajon elkezdem párolni és savanyú szag csapott meg....több helyen olvastam hogy hőpróbát kell csinálni mert úgy jobban érzeni ha rossz. Gyakran főzők és ha jó a hús akkor nem ilyen a szaga se nyersen se sülve. Nem enném meg.4 napja lett csomagolva, gondolom már elkezdtek szaporodni benne a baktériumok és romlásnak indult.
2013. máj. 28. 13:30
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Vágjál disznót, az a biztos! Az még sosem volt romlott:)
2013. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 klopusz ***** válasza:
100%

Na, én pontosan ezért nem vásárolok soha az életben többször Spar-ban.

És nem csak a hússal jártam így, hanem a kenyérrel is. Volt képük olyan kenyeret eladni, amelyik belül teljesen sületlen volt, rákenődött a késre vágáskor.

Piacra szoktam járni húsért.

Ha Te is megteheted, időnként menj el egy jó henteshez vagy piacra és vásárolj többmindent, elfér a fagyasztóban.

2013. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Gyakori jelenség, ezért én sem vásárolok sem húst, sem zöldséget, sem gyümölcsöt az ilyen boltokban, csak hentesnél, piacon. Soha nem értettem, mások hogy képesek itt vásárolni húst, nagyon gusztustalan szerintem.
2013. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a Coopban vettem 1 hónapon belül 2 alkalommal rossz húst. Azóta nem vásárolok ott. Sparhoz még nem volt szerencsém, a környékünkön nincs, de ha teheted, inkább menj messzebb egy henteshez és pakolj be a fagyasztóba.
2013. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A sparban 2-szer jártam így hogy a darált hús rossz volt.

Ebből egyszer vittem vissza és alig akarták az árát visszaadni, azt mondták nincs semmilyen savanyú szaga.

A pultban ahol friss húst árulnak, állandóan 20-30-an állnak sorba nincs időm mindig kivárni a sorom.

2013. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Szerintem nyugodtan vidd vissza ha romlott bármilyen termék, nem neked kell szégyenkezni mint vásárló. Sajnos sokszor van hogy átcimkéztetik az eladókkal a lejárt húst, és ugyan nem élelmiszer eladó vagyok, de tőlük tudom hogy így van sajnos.
2013. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Sparos előrecsomagolt csirkével mi is jártunk már így. Minden volt az, csak nem friss.
2013. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!