Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lejárt a tojás szav. Ideje...

Lejárt a tojás szav. Ideje 10. 02-án. Öt darab mardt szerintetek holnap még elkészíthetem rántottának vagy inkább dobjam már ki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 22:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom az első pár választ az pontozta le, aki azt írta, hogy dobja ki, a többit meg nem nézte már utána.

Szerintem sem kell kidobni, a tojásnak a szagáról és a színéről meg lehet állapítani, hogy rossz-e, szóval nem túl nagy rizikó. Pláne, hogy csak pénteken járt le, akkor azt vasárnap még tuti leg lehet enni.

2009. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát számomra mindegyik hasznos volt, én mindenkit felfelé pontoztam. Üdv.
2009. okt. 4. 09:00
 13/20 A kérdező kommentje:
00,48-as válaszoló. Nekde is köszönöm. Van itthon friss tojás is amit tegnap vettem, és nem igazán szoktam rántottát enni, ma is a férjemnek fogom elkészíteni. Én magma sütéshez és főzéshez használom. A rántotta nem igazán diétás kaja nekem pedig diétáznom kell. Csak sajnáltam volna kidobni ezért tettem fel a kérdést. És mivel a gyógyszerek szavidejét is úgy állapítják meg, hogy még fél évig biztosan használhatóak, gondoltam talán a tojásnak sem lesz baja ha megfelelő ideig sütöm. Egyenként fogom feltörni őket és jól megsütöm. Minden jót mindenkinek.
2009. okt. 4. 09:04
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Jó étvágyat!
2009. okt. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. okt. 4. 11:03
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

A tojás a kamrában hónapokig eláll.Főleg, ha néha forgatják.

Akkor romlik meg, ha betesszük a hűtőbe, ott van, majd kivesszük, és kinn hagyjuk. Kinn elromlik, ha már egyszer hűtve volt.Ha az üzletben túlhűtötték, akkor is elromolhat szobahőmérsékleten.Ott vegyél, ahol nem teszik hűtőbe!

Ha régebbi, nehezebb habbá verni, ennyi.

A romlott tojás olyan büdös, hogy biztosan észre veszed. Úgy mint írták, gyanús tojást egyesével kell felütni, nehogy a többit elrontsa. De az az egy nem közben romlik el, hanem először ráült a kotló, s nem vették észre, a többi közé keveredett.

2009. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
42%

Úgy lehet megnézni, hogy még jó-e, hogy engedsz egy pohárba vizet.

Beleteszel egy tojást. Ha lent marad az alján, akkor teljesen jó még.

Ha egy kicsit lebeg, akkor is még jó, de már nem olyan friss.

Ha feljön a víz tetejére, akkor már nem ehető.

2009. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is. A tojást hűtőben tartom és mindíg akkor mosom meg mielőtt felhasználom. Panelben lakunk és nincs kamránk. A vizes próbát pedig megcsinálom.
2009. okt. 4. 18:49
 19/20 anonim ***** válasza:
21%
Ha anyósoddal eteted meg, akkor simán mehet a rántottába!
2009. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ha tuti választ hallani szeretné a kérdező, akkor azokat a falusi nénikéket kell megkérdezni, akik értenek is hozzá.

Én megtettem, íme a válasz.

A tojás szavatosságát nem garantálja a rajta levő dátumbélyegzés, hisz azt csupán az ellenőrök miatt teszik rá, mert ők azonnal büntetnek, ha nem passzol.

Akik csalni akarnak (pl. a hiper, szuper, és nagykereskedők) a pecsétet tartják frissen, nem a tojást.

A tojás beltartalma, az idő múlásával száradni kezd, zsugorodik, így a hártyával elválasztott légüres tér benne növekedik. Na ennek a nagysága bizonyítja a tojás frissességét.

Ha leütöd a tojást, láthatod hogy ez a terület kicsi vagy már eléggé megnött.

Aztán az is megnyugtató lehet, ha a sárgája sötétsárga, határozottan egyben marad, a fehérje átlátszó, nem kezd már zavarossá (halványsárgássá) folyóssá válni, és illata nem büdös.

Ha megrázod a füled mellett, az nem ad hangot, nem lötyög.

A záptojás lötyög, és ha feltöröd irgalmatlanul büdös.

A szalmonella ellen a felhasználáskor kell fertőtlenítéssel védekezni, mert ha előre megmosod, nagyságrendekkel lecsökken annak eltarthatósága.

Ha valaki a biztonságra törekszik, mindig ugyanattól a nénikétől vegye a tojást, mert ő a becsületét is oda teszi a tojás mellé, nem csak a pecsétjét, és kukoricával etet, nem táppal, arra lehet, hogy nem is lenne pénze.

Mennél több kézen megy keresztül a tojás, annál nagyobb a swingli lehetősége.

A nénike azt mondta, a minőség az megvédi önmagát, annak nem kellenek törvények meg szabályozók, a trehányak, és csalók ellen pedig nem véd meg a jóisten összes törvénye sem.

Ja, és a tojásodat, ha kérhetem, ne dobd ki, hiszen az sokáig eláll, inkább add oda azoknak, akik talán jobban rászorulnak, majd ők megvizsgálják jó-e.

2009. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!