Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lejárt a tojás szav. Ideje...

Lejárt a tojás szav. Ideje 10. 02-án. Öt darab mardt szerintetek holnap még elkészíthetem rántottának vagy inkább dobjam már ki?

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 22:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy kidobd... Semmi baja.
2009. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
94%
Hát szerintem azért ne dobd ki majd ha feltöröd és büdös lesz akkor ne csináld meg de ha nincs rossz szaga akkor nyugodtan megeheted.Nem hiszem hogy egy nap nagyon számitana
2009. okt. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Nehogy kidobd! Valószínűleg semmi baja sincs.

Egyenként, külön pohár/tálka fölött törd fel - én amúgy is így szoktam, mert néhányszor vettünk már egy-egy zápot is. Ha nem záp, mehet a rántottába. Jó étvégyat hozzá!

2009. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Egyenként törtd fel őket kis tálka felett, és ha nem látsz rajta semmi változást, nyugodtan felhasználhatod!
2009. okt. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
a tojás sokáig eláll. Külön üsd fel őket, ha rossz, már a szagán éreznéd. Ha a sárgája egyben van, jó.
2009. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Akkor holnap este hagymás-bacon-ös rántotta lesz :)
2009. okt. 3. 23:07
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Én a helyedben azért a tojással nem játszanék. Ha csak 0,001% esélye is van hogy bajotok lesz, akkor sem. Inkább dobd ki szerintem. Vasárnap is nyitva van a TESCO pl, menj és vegyél ha annyira kívánod a tojást.
2009. okt. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Az élelmiszerek szavatossági idejét jó nagy biztonsági rátartással szokták meghatározni, számításba veszik a legszélsőségesebb körülményeket is (pl. nincs hűtőben tartva, nyári időszak, nyersen akarod felhasználni, stb.)...


Ha a vásárlás óta hűtőben tároltad a tojásokat és amúgy is alaposan átsütöd, semmi bajod nem lesz tőle!... :D

2009. okt. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Látni is érezni is lehet rajta ha nem jó, nézd meg.
2009. okt. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Engem az érdekelne, hogy miért lett az első néhány - egyébként tökéletes - hozzászólás lepontozva? A tojás - és minden más élelmiszer szavatossági idejét rátartással határozzák meg.

Bár az is előfordul, hogy már szav. időn belül megromlik valami (pl. savanyú tej), ez nem ok arra, hogy a tojásokat kidobd 1 nappal a lejárat után. A tojásnál is nyilvánvalóan megállapítható, hogy jó-e ( vagy büdös,vagy nem). Egyenként, tálba kell feltörni és ha átmegy a vizsgán, mehet a rántottába. Azért fontos, hogy külön legyenek feltörve, mert így, ha mondjuk a 4. záp, nem kell az előző hármat is kidobni.

Egyébként nem egyszer forult velünk elő, hogy szav.időn belül záptojásra leltünk. Ilyen alapon senki ne egyen tojást???

Szerintem nyugodtan készítsd el, semmi bajotok nem lehet tőle!

2009. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!