Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez jó összeállítás?

Ez jó összeállítás?

Figyelt kérdés

Barátomnak szeretnék kedveskedni, most jön haza holnap 3 hónap külföld után..


Kitaláltam neki egy menüsort, mindent szeret, konkrét kedvence nincs..


Ez megfelelő összeállítás..mit változtatnál rajta?


Adhattok tippeket.


Leves: Hideg meggyes-gesztenyés krém leves, mályvacukorral, és tejszínhabbal.

Főétel: Baconba tekert, juharszirupos máj/csirkemell falatok, rizzsel, burgonyapürével, grillezett kukoricával.

Desszert: Rigójancsi és Tiramisu..(ezek a kedvencei).



2013. máj. 2. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
én csak annyit változtatnék hogy a leves valami sós lenne, hús leves mondjuk. és a másodikból lehet kihagynám a juhart.
2013. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell segítség :) tökéletes menüsor. de valami jóféle bort, pezsgőt is hűtsél be.
2013. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A levest én is lecserélném, a húsleves (vagy egy zöldséges raguleves) nálam is jobban illene a sorba.

De ha kevésbé időigényest akarsz, akkor jó egy hideg uborkaleves is.


A juharszirup is lemaradhat, meg a grillezett kukorica is, arra gondolj, hogy 3 hónapja csurog a nyála valami hazai íz után.

A desszert az hibátlan, főleg egy Tokaji Sárgamuskotályos kíséretében.

Meg ebben a melegben ne öltözd túl magad.

2013. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a barátod ennyire édesszájú, akkor jó.


Leírom az én észrevételeimet:


-a leves magában is édes, nos, én eleve nem kedvelem az édes leveseket. Mellé még a tejszínhab és a mályvacukor számomra émelyítő. Én képtelen vagyok édessel nyitni. Ha nem is a megszokott húslevest, de pl. valami garnélalevest vagy hasonló ínyencséget tálalnék helyette, nekem mindegy, csak sós legyen.


- májból kacsamáj vagy libamáj. A csirkemáj szerintem büdös. Ismét tömény édes szósz. A burgonyapüré számomra ideális máj mellé, szósszal a rizs is jó. A kukoricát nem tudom elképzelni, de biztosan finom.


- a desszert rossz nem lehet sosem :)


Összességében: édessel indítasz, ezt követi egy kis édes, majd még rá édesség. Nekem ez a problémám.Nem rosszinulatból, de én ennyi édeset képtelen vagyok megenni. DE ez csak az én véleményem, ha ti így szeretitek, akkor hajrá!!

2013. máj. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, a barátom nagyon édesszájú ezért ez a rengeteg édes, de a juharszirupot mégis csak lehagyom.


Nem szerettem volna Tyúkhús levest és társait mert az a szüleinél lesz a vasárnapi ebéden.


Libamájat vettem.


A bor és a pezsgő is behűtve..és egy kis koktél.


Még egyszer köszönöm!

2013. máj. 3. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!