Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsinta- mit rontok el?...

Palacsinta- mit rontok el? Amikor sütöm, leragad, megég.

Figyelt kérdés

Sok receptet kipróbáltam már, ez az egy, amit úgy-ahogy el tudunk készíteni, csak a fele ragad bele.

2 tojást elkeverek csipet sóval, beleteszek 14 dkg lisztet, 1,5 dl vizet, 1,5 dl tejet. Összekeverem, pihentetem. Sütés előtt még egy kis víz, 1 dl olaj megy bele.


2013. ápr. 21. 08:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a recepteddel van a gond, hanem a serpenyőddel. Vásárolj valódi palacsintasütőt, és ne olyan serpenyőt használj, amin amúgy mást is csinálsz, a rántottától a húson át a rizottóig. Szóval Vásárolj jó palacsintasütőt, mondjuk Tefal márkájút.
2013. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%

Úristen ezek a mennyiségek :-)

Nálunk a palacsinta sütése 70 dkg liszttől és minimum másfél liter tejtől indul :-)

50 db palacsintából másnap még talán reggelire tudunk enni.

2013. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Azt is tudni kell, hogy a palacsinta-sütő olyan dolog egy háztartásban, mint a tejforraló edény. Azt másra TILOS használni.

Akármi más egyetlen egyszer is sütsz benne, attól kezdve a palacsinta minig is le fog ragadni!

Ha te nem, akkor esetleg valamelyik családtagod vétkezett e szabály ellen, esetleg nem is voltál ott(hon), amikor ezt elkövette, te pedig azóta is szívol!


Cserélde le a palacsinta-sütődet és az újat alaposan dugd el! :))))

2013. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocsi!

Most látom, hogy ugyanezt pár perccel ezelőtt más is leírta. (Én akkor kavartam a rántást!) :)))

2013. ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy csak most írták le, de én is..

A palacsintasütőt csak erre a célra, semmi másra nem lehet/szabad használni!!!

2013. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"Korábbi válaszaid alapján én úgy gondolom, hogy te valóban egy gyakorlott, és sokat tudó házigazda? háziasszony? vagy! " - igaz... :-)

Azt nem írtam a kérdésbe, hogy meglepő módon, ha a férjem ugyanazt a tésztát, ugyanakkor, ugyanabban a palacsintasütőben süti, neki nem ragad le. Ezt nem értem.


Minden okos, amit leírtatok, és kb mindent be is tartok, se nagy, se kis láng, se híg, se sűrű tészta, stb.

Sőt, a z évek alatt már a hatodik pali sütőm van, volt Tefal is, az is katasztrofális volt számomra.

Biztos, hogy én nem csinálom jól.


De nem adom fel :-)

2013. ápr. 21. 19:54
 17/20 A kérdező kommentje:
És kizárólag erre acélra használtuk mindig mindegyiket, el van rejtve, ha nem használom, ahogy írta valaki.
2013. ápr. 21. 19:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nincs más, mint a palacsintáidnak "lelkük van", és érzékelik, hogyan állsz hozzá.

Félsz, parázol, stb. stb. = változtass nevet (Gyáva Oroszlán helyett légy Harcos Oroszlán), változik a hozzáállásod, és rögtön tökéletes palacsintáid lesznek. :))))

2013. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

:-D

Hja, erre nem gondoltam...

Remélem, ismered Óz meséjét? Ha igen, akkor Gyáva Oroszlánt is.

2013. ápr. 22. 08:19
 20/20 anonim ***** válasza:
Jó, jó! Legyen ahogy akarod! :))))
2013. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!