Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megmaradt a makaróni tészta,...

Megmaradt a makaróni tészta, de az öntet elfogyott. Ti megennétek cukros darált mákkal?

Figyelt kérdés
mák makaróni tészta cukros darált ízlés
2013. ápr. 17. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
simán : Max kisebbekre darabolnám a tésztát
2013. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon éhes lennék. :-))
2013. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
vegyél rá carbonara szószt. :) Isteni! a tescoban 119ft egy csomag
2013. ápr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tejföllel és sajttal enném. De ettől függetlenül simán meg lehet enni mákosan is :-)
2013. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Max. ha az éhenhalás kerülgetne, ugyanis ki nem állhatom a mákos tésztát.


Ha gyors és isteni finom mártást akarsz készíteni piríts meg zsiradék nélkül gombát (vagy ha jobban tetszik az, akkor sonkát, szalonnát), és mikor pirulni kezd, dobj alá 2 ujjnyi vajat és egy kevés olívaolajat. adj hozzá 2 gerezd apróra vágott fokhagymát. Ha sűrűsödik a vaj, öntsd fel 2dl főzőfejszínnel, és forralj rajta egyet. Tálaláskor szórd meg finom friss petrezselyemmel, csepegtess rá citromlevet. 10 perc alatt kész, egyszerű és nagyon finom.

2013. ápr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Simán :P

Finom :)

Diót nincs? ugyis meglehetne enni :)

Vagy egy kis cukros piritott prézlivel :) rá lekvár és isteni!!!!

2013. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor szalonnát pirítok, annak a zsírjára teszem a makarónit és megeszem egy kis reszelt sajttal, megszórom a ropogós szalonnával, de mackó sajttal elkeverve és felmelegítve is ettem már.
2013. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tökéletes!

Teljesen mindegy szerintem milyen alakúra készített tésztát főzöl ki, attól az még kifőzött száraztészta. Azt raksz rá, amit akarsz, ahogy mondani szokták: éhes hasnak minden kaja finom! :))))

2013. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megenném. a makaróni sem dobja le magáról a cukros mákot, ugyanolyan finom, mint metélttel, vagy bármely tésztával a cukrozott mák.

persze vannak beidegződések, hogy ez meg az, csak ilyen vagy olyan tésztából lehet, pl káposztás kocka, krumplistészta is kockából, de ettől nyugodtan el lehet térni.

már csavart tésztából is csináltam mindegyiket, mert éppen csak az volt itthon, és elfogyott egy szálig így is.

2013. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként én a múltkor, a palacsintát töltöttem meg cukrozott mákkal. Későn jöttem rá, amikor a palacsintát már bekavartam, hogy semmi más nem volt itthon, amit bele rakhattam volna. Az is jó volt vele.


Egyébként itt tanultam, valaki közületek írta, hogy a núdlira szokták készíteni azt a mártást, amit egyébként én korábban csak a tojáspörkölt alapjának készítettem. (Pörkölt-alap + tejfölbe liszt) tökéletes mártás egy adag kifőzött tésztára bármikor!

2013. ápr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!