Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sztrapacskát tehéntúróval...

Sztrapacskát tehéntúróval lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Nálunk a boltban nincs juhtúró. Ugyanolyan finom lehet tehéntúróval is?
2013. márc. 22. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze finom lesz tehén turóval is . csinálj káposztás sztapacskát az nagyon finom..
2013. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehéntúróval kvázi túrós tésztát csinálsz, csak épp galuskával. Finomnak biztos az lesz, de egyáltalán nem olyan, mint juhtúróval.
2013. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én mindig tehén túróval csinálom.
2013. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Ma 13:26

Civakodnom kell.

A túrós tészta sima, lisztből készül, a sztrapacska tésztája jelentős mennyiségű krumplit tartalmaz, sőt, alapból nem galuska, hanem fél hüvelykujjnyi darabokra deszkáról szaggatva. Csak szólok...

Kérdező! Természetesen tehéntúróval, szalonna pörccel, dinsztelt savanyú káposztával is finom lesz, bár az autentikus recept valóban brindzát ír hozzá.

2013. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fog hasonlítani ízben, mert a tehéntúró és a juhtúrónak semmi köze egymáshoz ízben. Tehéntúróval is finom lesz biztos, de én azt nem nevezném sztrapacskának, max. Túrós krumpligaluskának, mert ez az lesz, és nem juhtúrós sztrapacska.
2013. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megcsináltam és nagyon finom lett!


A külömbségről nem tudok nyilatkozni, mert még soha nem ettem se ilyet, se juhtúrósat.


De majd veszek juhtúrót valahol és fogok csinálni igazit is!

2013. márc. 22. 16:57
 7/9 mustafa33 ***** válasza:

A krumpli galuska tót nemzeti étel (de jó). A strapačka az savanyú káposztás. Azért ez a neve mert borzast jelent.☺

A juhtúrós (brindzás) az galuska (halušky s bryndzou) igaz néhol sztrapacskának mondják, mert ugyan az az anyaga, reszelt krumpli. Lehet ilyen krumpligaluskára tehén túrót is tenni (halušky s tvarohom),(külföldön esetleg hasonló sajtot). Mindegyikre pászol a füstölt szalonnatepertő. A túróst szokták csinálni úgy is, hogy néhány apró kocka krumplit is hagynak rajta és pirított vajjal öntik le, nem pirított szalonnával.

Ehhez aludtejet isznak. Esetleg ha van akkor írót. (acidofil milk...)

2013. márc. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 turan74 válasza:
egy kis apróra vágott lilahagyma még jobbá teszi.
2015. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet persze
2021. dec. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!