Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsem el a tortát?

Hogyan készítsem el a tortát?

Figyelt kérdés
Barátomnak jövő héten lesz a szülinapja, és szeretnék neki készíteni egy Bmw-s tortát, mert nagyon Bmw imádó :D Tavaly és azelőtt cukrászdában csináltattam, de mindig elrontották, mert nem tudták úgy megcsinálni ahogy elképzeltem, nem marcipánból csinálták, hanem egy színezetlen ostya lapot tettek rá, szóval a cukrászda kilőve ... Én szeretném marcipánból megcsinálni a tetejét, csak azt se tudom, hol tudnék venni, milyen árban van, és egyáltalán hogy kell használni? Vagy más megoldással meg tudnám ezt csinálni? Ételfesték vagy valami hasonló? Köszönöm a segítségeket. :) 20/L
2013. márc. 6. 11:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam. :)


[link]

2013. márc. 6. 11:34
 2/4 anonim ***** válasza:
A torta adja magát. A külsejét is vékonyan bekened vaj alapú krémmel (a tejszín vizes, állítólag nem tapad meg rajta). A felületet próbáld meg tényleg teljesen egyenletesre megcsinálni, mert beborítva nagyon látszanak a hibák. Aztán vagy veszel marcipánt (Dr Oetkeres pl jó), és megszínezed, vagy színezett marcipánt veszel. Ahol veszed az ételfestéket, ott érdeklődj, hogy melyik típust ajánlják marcipánhoz. Egyébként a képen olyan, mintha fondanttal lenne borítva a torta, mivel a marcipán alapból nem fehér.
2013. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ekkora tortához kb fél kiló marcipánra lesz szükséged, legolcsóbban cukrászboltban tudod megvenni. Én ide járok: www.desszertmester.hu Van boltjuk a Kökiben vagy a Mamut mellett is. Ugyanitt tudsz venni zselés ételszínezéket, az a legjobb a marcipánhoz, mert könnyen elvegyül és nem hígítja fel a marcipánt, mint a folyékony.

Viszonylag könnyű dolgozni vele, porcukros deszkán tudod nyújtani, vagy pedig két folpack között.

2013. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 6. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!