Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csináltam fél kiló lisztből...

Csináltam fél kiló lisztből és 5 egész tojásból tésztát. És ezt össze is gyúrtam egyneműre, csíkokra vágtam és ki főztem és nagyon keménylet. De mitől lett ennyire kemény a tésztája?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi liszthez sok a tojás. max.4, de ha nagyobbak a tojások 3 is elég bőven.
2013. febr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vastagra nyújtottad talán, de a házi tészta más állagú egyébként is mint a bolti.Abban kevesebb a tojás, több a víz(gyúráskor) és az jobban elázik.A házi tészta ruganyosabb, jobban lehet harapni.
2013. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok a tojás.Kevesebbel össze sem állna.1 kg liszthez 10 tojás kell, vagy a tojás egy részét vízzel váltják ki.
2013. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is sok a tojás, ez az arány azt jelenti, hogy gyakorlatilag 10 tojásos tésztát gyúrtál = 1 kg liszthez 10 tojás, a fél kilóhoz tetted az 5 tojást.

Az üzletekben leginkább a 4 tojásost (1 kg liszthez számolva), jobb esetben 8 tojásos tésztát szoktunk vásárolni.


Másrészt, ha u.n. száraztésztának és nem levestésztának gyúrod, akkor mindenképp rakunk hozzá valamennyi vizet, egyébként valóban az az eredmény, amit tapasztaltál.


Ha esetleg még maradt belőle, és még nem nagyon száradt, lehet hogy célszerű egy kicsit még apróbbra vágni, meghagyni levesbe (akár zöldséglevesbe, vagy paradicsom-levesbe hasonlókba), és legközelebb száraztésztához ismét gyúrj kevesebb tojással, és fél kg. liszthez kb. egy-másfél deci vizet is adj!!!!!

2013. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a sok tojás, az keményíti a tésztát. fél kiló liszthez 2-3 nagyobb tojás plusz valamennyi víz kell, hogy jó tapintású, megfőzve is kellemes állagú legyen.Nekem így mindig finom szokott lenni, nem azik el, de nem is kell rágódni rajta.

Sebaj, majd a legközelebbi jobban sikerül.igaz a tojással még mindig spróloni kell, de talán lassan olcsóbb lesz.

2013. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja! A tojást a jövő héten célszerű megvenni, ami kell húsvétra (és bespájzolni a hűtő-dobozba), mert először még húsvét előtt betyárul megugrik az ára. Majd húsvét után fog csökkenni!
2013. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!