Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Babapiskótából és pudingb...

SOS! Babapiskótából és pudingból torta?

Figyelt kérdés

Holnapra kellene elkészítenem egy tortát. Más esetben sütnék tortalapot, de lebetegedtem és csak a babapiskóta áll rendelkezésemre. Valamilyen pudingos, pl csoki-vanília ízesítésű tortára gondoltam, de nem találtam receptet.

A széle lehetne körbeállított piskóta szalaggal átkötve. -Ilyenkor nem kell semmiben megáztatni?Nem lesz kemény? Vagy pont akkor esne szét az egész?

És ha nem akarom tálastól átadni az ünnepeltnek, akkor ki kell bélelni egy tálat fóliával, rétegezni a krémet a pudinggal, majd ha megdermedt kiborítani és a széléhez állítani a piskótákat?

Fogalmam sincs mit lehetne összehozni. Minden segítő ötlet jól jön!


2013. febr. 22. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ha ténbyleg csak puding lesz benne, akkor szerintem ez nem jó ötlet, mert még lehet össze is állna, de szétesne mikor elvágnátok, és szétfolyna.


èn azt csinálnám, hogy föznék 2 féle pudingot, majdegy óriási nagy tálba tennék babapiskótát, és arra az egyik pudingot ráönteném, majd még egy rétek piskóta és másik puding. még lehet a tetejére piskótát, de nem muszáj.

Ezt lehet a tetejét mint tortát pl tejszínhabbal díszíteni, vagy marcipán figurával, és mehet rá gyertya is.

Majd egy nagy kanállal lehet adagolni. a piskóta egy nap alatt szétázik rendesen. ha szeretik az alkoholt nagyon enyhénmgelehet locoslni rummal vagy rumaromával.

2013. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet.

A diplomata puding elvén gondolkoztam(kibélelünk egy tálat fóliával bele a rumba áztatott babpiskóta, gesztenye... és utána ki lehet borítani, fóliát lehúzni és szabadon díszíteni), ill a somlói jutott eszembe -végül is annyira nincs elszottyosodva.

Ami még van itthon házi barack és szeder lekvár, kókusz, vaj. Esetleg a kihűlt pudingba habosra kevert vajkrémet keverhetnék.

Ha vágás után lesz baja az nem baj :) Csak addig legyen gusztusos amíg felköszöntöm az ünnepeltet, na meg az íze is legyen jó.

2013. febr. 22. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!