Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ebéd ötleteket várnék?

Ebéd ötleteket várnék?

Figyelt kérdés
A sütőm elromlott, tegnap spagetti volt, azelőtt babgulyás palacsintával.
2013. febr. 20. 07:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sok a tészta..... Nálunk ma sargaborso főzelék lesz, holnap rántott hal es sült krumpli, penteken husgomboc paradicsommartassal es kapormartassal, szombaton rakott karfiol, vasárnapra meg nincs megegyezés, a rántott csirkemell es a fuszer vajas csirkemell között kell dönteni.
2013. febr. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Spenót bundás zsömlével, vagy lapcsánkával, zöldborsó- vagy zöldbabfőzelék fasírttal, pörkölt főtt burgonyával, paprikáskrumpli virslivel.
2013. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk mag gombapörkölt lesz.
2013. febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kaporleves, meggyszósz, sült tarjával.
2013. febr. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Volt: resztelt máj főtt krumplival, rántott kelkáposzta párolt rizzsel, előtte káposztás tészta

Ma lesz: vagy krumplis-tarhonya, vagy lecsó

Tervezek a hétre: rakott krumplit is


Ha akarsz rakott krumplit sütő nélkül, írj, és írom ide, hogy én hogyan szoktam!

2013. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nálunk ma paradicsomleves, rizs lecsó szelettel van
2013. febr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sólet főtt tojással. Gyorsan kész és nagyon finom.
2013. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Hmmm azt hiszem tejfölös gomba lesz, rég ettem!

A rakott krumpli receptjét szívesen fogadom!


A minap a sütőt szédszedtük, kipucoltuk, de a férjem 2 drótot fordítva köthetett be, mert össze vissza vannak a programok most.

2013. febr. 20. 08:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Rakott krumpli sütő nélkül:

A krumplit megfőzöd, leszűröd (én héjában szoktam az apró-krumplit)

Tojást megfőzöd, felkarikázod

Füstölt kolbászt karikára szeled, kb. fél fakanál zsíron átforgatod. Ha virsli, akkor szórj rá egy pici törtpaprikát, és egy korty vízzel (só!) főzz rajta, hogy a paprika nem süljön a zsírban, hanem egy picit megfőjön.


Jénai tál aljára a kolbász-zsír fele, arra jó vastagon tejföl, rá a felszelt főtt krupli, só, bors. Annak a tetejére a főtt tojás (só!), amjd a kolbász, a legtetejére ismét a krumpli (só,bors). Ismét vastagon megkened tejföllel, és a kolbász-zsír maradékát is rálocsolod. Beborítod a jénait a tetejével, és a fölső lángon kezded el összerotyogtatni. Amikor azt látod, hogy a tejföl és a paprikás-szaft szépen, egészen a tetejéig összeforrt, akkor kész. Vedd le, de a tetőt is rögtön, az a picike gőz, ami volt benne, rögtön elszáll. Marad a fincsi tejfölös, paprikás szaft, amit a tányérodból a végén, mint a pörkölt sűrű szaftját kenyérkével tudod tunkolni.

2013. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet tojás-pörkölt is nokedlivel

Paradicsomos húsgomból

Káposztás tészta, sajtos tészta, tojásos tészta

Krumpli-főzelék sült (főtt) virslivel vagy tükörtojással

2013. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!