Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejbegríz vízből?

Tejbegríz vízből?

Figyelt kérdés
lehet vízből készíteni???
2013. febr. 18. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az főtt gríz lesz...
2013. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem
2013. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
fúj
2013. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem. Eleve nem 'tejbe' lesz, de nem is fog hasonlítani a tejbegrízre. Én mint kakaókedvelő, aki nem iszik tejet, képes vagyok vízben főtt rizsre vagy zabpehelyre kakaót és valami édesítőt (méz, mazsola, ha minden kötél szakad, barnacukor) tenni és azt élvezetesnek találni, de a vizes gríz még nekem is sok lenne. Igaz, sosem próbáltam.

Növényi "tejeket" nem próbáltam, többnyire nem imitálom a dolgokat. Az amúgyis minek, ott van a rizs vagy zabpehely, minek vonjam ki a tesóiból és adjam hozzá :D

2013. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tejbe grízt nehéz lesz vízből, de vízbe grízt tudsz. :D

Egyébként van ilyen változata is. Nagymamám nagyon szereti, hogy víz, búzadara, só és egy kis olaj vagy zsír. Én még nem kóstoltam, de végül is a levesben a gríz gombóc is sós, szóval biztos nem rossz.

Ha édesen szeretnéd, akkor meg értelemszerűen víz, dara és cukor. Próbáld ki aztán kiderül milyen.

2013. febr. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha grízes tésztát készítesz,ahhoz kiváló!

Csak keverd össze főtt tésztával(széles metélt,nagy kocka,fodros kocka tészta a legjobb vele). Erre lekvár,porcukor is illik,de sósan is finom (már aki szereti).

2013. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Válaszomhoz hozzá tenném ,hogy a grízes tésztához le kell pirítani egy kicsit a grízt zsiradékon,és utána főzni!
2013. febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer kevés volt a tej, ezért a tejbegrízt felhigítottam egy kis vízzel, de szörnyű volt. Szóval nehogy vízből csináld, mert az enyémbe még több tej volt, mint víz, és így is ehetetlen lett.
2013. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én tökre szeretem ha vízből készül.

Ha van tehetsz a vízbe tejport vagy kávéfehérítőt(komplettát).

2013. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Emlékszem annak idején mikor a menzán a tejbegrízt vízzel hígították. Folyós volt és víz ízű... rémes.

Kukoricadarát főzhetsz vízben, abból lesz a puliszka, arra a tejtől kezdve a lekváron át a kakaóig bármit tehetsz, eheted édesen és sósan is.

2013. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!