Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Enyhén folyékonyabb lekvárból...

Enyhén folyékonyabb lekvárból lehet keményebbet csinálni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Keményebb lekvárra lenne szükségem. Már több félét próbáltam, de egyik sem olyan. Németrszágban élek, itt még nem találtam sütő lekvárt se.
2013. febr. 3. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Be kell főzni sűrűre.


Vagy főzhetsz bele zselatint, az megköti.


Ha lehűl, a zselatin biztosan jó keményre köti a lekvárt, sütésnél viszont valamennyit visszalágyul.


Hogy teljesen sütésállóra meg lehet e csinálni házilag, azt nem tudom.

2013. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Újra kéne főzni szép lassú tűzön,egy kis cukorral,hogy elpárologjon a víz,és besűrűsödjön.

Mesélnél nekem a német egészségügyről?Mert itthon lépten nyomon azt hallom,hogy nálunk milyen rossz,bezzeg Németország.De bármilyen információnak örülök.

2013. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

-Főzd fel újra addig, amíg jobban elpárolog a víz belőle, és sűrűbb lesz.

-Vagy zselatinnal tudod besűríteni.

-Vagy veszel még gyümölcsöt (akár mirelit is jó),és hozzáfőzöd lé nélkül.

Ha elkészült, akkor ne fém tetővel zárd le, hanem két réteg celofánnal ( a két réteg közé tény egy csipet tartósítószert), mert így jobban ki tud száradni

2013. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem megpróbál akkor főzéssel sűríteni. 2es! Nem tudom mit írjak, mire vagy kiváncsi? Most ami úgy eszembe jutott hirtelen: endokrinológiára mentem, nem kellett hónapokat várni, sőt még heteket sem! A férjem elvágta a kezét itt szépen kezelték, varrták, kötözték, többször vissza kellett mennie átkötözésre és áztatták a kötszert úgy szedték le, közben haza (M.o.-ba) kellett mennünk és ott már nem volt ilyen "barátságos" az átkötözés, szó szerint leszaggatták a kötszert. Orrsövény-ferdülésem volt.Még Magyarországon műteni akarták (de amikor elmondta a doki,hogy hogyan zajlik (orr törés gumikalapács szerű akarmivel) inkább nem válaltam, itt "csak" megvágtak belülről, jaa és utána semmi kék folt nem volt. De az orrsövény műtét már lehet Magyaro.-on is így működik, nem tudom.
2013. febr. 3. 13:40
 5/10 A kérdező kommentje:
A zselatinos megoldás sem lehet rossz, csak nincs itthon zselatin :) itt meg vasárnap még a szupermarket is zárva! Marad a főzés.
2013. febr. 3. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Köszönöm a válaszod.Ilyenek érdekelnek,hogy miben más.Pl,zárva vasárnap a bolt.Mennyi a betegbiztosítás a fizetéshez képest?
2013. febr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem magamnak fizetem, a munkáltató fizeti. De egyébként drága!
2013. febr. 3. 18:00
 8/10 A kérdező kommentje:
A lekvár szépen besűrűsödött :)
2013. febr. 3. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan érdekelne,hogy mennyi a minimálbér,ebből hány kiló kenyeret lehet venni.Mennyi egy átlagfizetés,mennyi a lakbér,a gáz,a villany,az áram,a szemét,a telefon,tehát a rezsi.Átlag család mennyit tud spórolni.Van a hajléktalan?

Van-e éhező gyerek.

2013. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Írom privátba!
2013. febr. 3. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!