Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Répatorta recept? Nagyon...

Répatorta recept? Nagyon egyszerűt keresek, amiben nincs túl sokféle fűszer, mert gyerekeknek csinálnám. (Az egyik nem túl kalandvágyó, élből elutasítja az újdonságot. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Sárgarépás muffint szoktam sütni, senki nem vette észre, hogy srépa van benne. persze még méz, naracshéj, fahéj stb.

ha érdekel szivesen leírom.

2013. jan. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem ez jó recept, extrák nélkül. A hozzávalók: tojás, cukor, répa, liszt, fahéj, só, sütőpor, szódabikarbóna, dió, és ízlés szerint mazsola (én sosem teszek bele mazsolát, nálunk senki nem szereti)

2013. jan. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Megköszönöm, ha leírod!

Neked is köszi, kedves Második!

2013. jan. 31. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Sárgarépás muffin, ahogy én csinálom.

egy csésze/2,5 deci

HV:2 bögre liszt, 1 bögre cukor, 2 ek. méz,1 bögre tejföl/joghurt/kefír esetleg tej, 3 tojás, 1 sütőpor,1 deci olaj,1 narancs lereszelt héja, kifacsart leve, 30-40 deka kislyukon lereszelt nyers sárgarépa.bele még mehet mazsola, csokidarabok is, fahéj.

a cukrot, a mézet, a tojást, a tejterméket,habosra keverjük, hozzá az olaj. ehhez keverjük a sütőporral elvekert lisztet, a narancshéjat/levet, mazsolát csokit és a reszelt sárgarépát. nem baj, ha egy kis levet engedett azzal együtt tegyük bele.

az egésznek sűrű nokedlitésztának kell kinéznie.

papírkapszlikba töltjük 3/4-ig, tetejére teszünk egy negyed dióbelet.

előmelegített sütőbe kb 180 fokon kb 25 percig sütjük, de figyelni kell, mert a méztől kaphatja, akkor egy kicsit vissza kell venni a hőből. villapróbával ellenőrizzük.

ebből két tepsi, vagyis, 22-24 db muffin lesz.

az első tepsit vizesruhára helyezzük és hagyjuk pár percet hűlni. villával utána könnyen kiemelhető és mehet a második adag.

a tészta méz nélkül egy alaprecept, de akkor másfél bögre cukor kell bele. bármivel ízesíthető, ami otthon fellelhető. csokidarabok, dió, mogyoró, kókusz, gyömölcsdarabok frissen vagy szárítva, kandírozva, fahéj, kakaó, .... szinte végtelen a lehetőségek sora.

a sárgarépás nálunk is az unoka kedvence, pedig nem is tudta, hogy mi van benne:)

2013. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!