Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy liter bontott tejem a...

Van egy liter bontott tejem a hűtőben (kb 2 evőkanállal használtam belőle), félek, hogy megromlik, mit csináljak belőle?

Figyelt kérdés
Nem ihatom meg sajnos, mert tejcukorérzékeny vagyok és egyedül vagyok itthon. Desszert vagy főétel tipp is jöhet. Ha főétel akkor csirkéből, van még itthon tejszín, kukorica, hagyma és egy csomóféle fagyasztott zöldség. Esetleg valami rizottót lehet belőle csinálni? Előre is köszi!! :) A tejberizst, rizskochot nem szeretem, más ötlet jöhet. :)
2013. jan. 22. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
fagyaszd le
2013. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
En vagyok ertetlen? Ha meginni nem tudod, megenni hogy lehet?
2013. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolom családnak megsüti/főzi és ők majd megeszik. Úgy tovább eláll...
2013. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jah, en ugy ertelmeztem, hogy egyedulallo.

"egyedül vagyok itthon" illetve "A tejberizst, rizskochot nem szeretem"

2013. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyers krumplit uborkaszeletelőn szelj vékonyra.

Zománcos tepsit zsírozod, lisztezed, egy sor krumpli bele, alaposan sózd, és kissé borsozd, majd a következő sor krumplit is ...

Sűrűre kavart palacsinta-tésztával öntsd fel annyira, hogy a krumplit kb. 1 cm-rel ellepje. Forró sütőben, de közepes lángon tűpróbáig süsd meg.

Amikor már hűlt, mint a túrós lepényt tudod kockákra vágva tányérra tenni.

Egy bableves után, vagy hasonló után jó kis nyomtaték.

2013. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Rakott kekszet.


Főzz a tejből vaníliás pudingot. Háztartási kekszeket áztass főzött, forró kávéba. Tegyél egy réteget a jénai aljába, arra mehet egy réteg puding, majd egy réteg keksz, arra puding, és folytasd így tovább. Egy éjszakára tedd be a hűtőbe. Furcsán hangozhat, de isteni finom. Ha először nem is használod el az összes tejet, muszáj lesz később egy újabb adagot csinálni. :)

2013. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tejbegríz!
2013. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket! :) A pudingos-kekszes süti lesz a befutó, az kellően egyszerűnek tűnik, és tejben főzött hús. :)

Az egyik válaszolónak, nem vagyok egyedülálló, csak édesanyám kórházban van, így egyedül vagyok itthon. Elsősorban neki főznék vagy sütnék valamit, de én is megeszem a tejtermékkel készült ételeket, ha nem az a fő alkotóelemük. Például bármennyire is imádom a túrós tésztát sok tejföllel sajnos nem ehetem, de például palacsintatésztának vagy pudingnak megcsinálhatom, és úgy kevésbé leszek tőle rosszul. :)

2013. jan. 22. 20:50
 9/15 anonim ***** válasza:
Ah, ertem. Koszi
2013. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Lehet egy OFF kérdésem?


Kényszeresen meg akarjuk inni mi magyarok egy másik állat tejét? Egészen biztos, hogy a legjobb választás a kidobás lenne, de miért akarjuk mindenképpen elfogyasztani?


Tanulnék a válaszokból!

2013. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!