Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Körtebefőttből mit csináljak?...

Körtebefőttből mit csináljak? 5 liter van

Figyelt kérdés

Még tavaly kpatam 5 literes üvegben körtebefőttet,leve alig van,annyira meg van töltve.

Nem akarom felbontani amig nem tudm miket csinálok belőle,mert panelban nem tudom hova tenni felbontás után nagyon,és kidobni nem szeretném.

Gyümölcslevesen kívül mit tudok belőle csinálni?



2012. aug. 30. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:

nosalty-nak a körtés receptjeit böngészem


bevált recepteket szeretnék

2012. aug. 30. 10:47
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Sülthús mellé szószt is csinálhatsz belőle,de pl rántottsajt mellé azonmód befőttként is tálalhatod.
2012. aug. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én csirkével nagyon szeretem a körtét. Lehet raguhoz hozzáadni, vagy sütőben a husival megsütni.

Lecsepegteted és (nem annyira folyós) palacsintatésztába mártod és bő olajban kisütöd.

Melegszendvicsre rendszeresen teszek konzerveket/befőtteket (mi nagyon szeretjük). Megvajazod a kenyeret, mehet rá a sonka, majd a körte és bő reszeltsajttal megszórod.

2012. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Muffint is szoktam apróra vágott körtebefőttel és csokidarabokkal ízesíteni.ugyanígy bögrés sütibe is mehet.

nagyon finom csokival együtt.

2012. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
a maradékot le is fagyaszthatod, akár leturmixolva, akár darabosan. később bármikor felhasználhatod az ajánlott módokon.
2012. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Joghurttal összeturmixolva, kásásra fagyasztva, finom sorbet lehet belőle.
2012. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Vékonyra szelve mehet belőle palacsinta tésztába is


Vékonyra szelve, lisztbe forgatva, mehet belőle rizskochba is (sütés előtt)


Díszíthetsz vele pudingot is

2012. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Különböző ételekhez mehet, mint befőtt pl. rántot hús, rántott sajt, sült húsokhoz.

Apróra vágva pudingba elkeverve nagyon finom.

Natúr joghurtba belekeverve kész a körtés joghurt, és még egészséges is.

Összepépesítve egy kis fahéjjal vagy gyömbérrel lehet csinálni belőle szószt, ami palacsintához, gofrihoz nagyon jó.

Bevált pite recept is jó szolgálatot tesz, elkészíted a tésztát, s mielőtt megsütöd a vékonyra szeletelt körtével megszórod, vagy a tésztába is belekeverheted.

Veszel vagy sütsz piskótát, főzöl pudingot, kikevered vajjal és cukorral, a piskótát megkened vele, a tetejére szeletelt körtét teszel.

2012. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm,ezek nagyon jók

találtam neten is pár receptet,össze is irom sorba mind,és bár megunjuk a körtés dolgokat mire elfogy mind,de végigpróbálok legalább (vagy hivok vendégeket,had fogyjon:))

2012. aug. 30. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!