Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Első randi, mit főzzek neki?

Első randi, mit főzzek neki?

Figyelt kérdés

Szerdán lesz az első randim egy fiúval és vacsora randira készülünk. A vacsora a tetőn lesz elfogyasztva, földön ülve. A srác séf és ezért szeretnék valami olyat főzni, ami azért mégis csak különleges (tudok én is főzni, csak én házi konyhán tanultam három éves korom óta, nem egyetemen meg hotelben :D )


Mit ajánlotok? Szeretnék három fogásosat csinálni, de minimum a kettő (főétel és desszert).


2013. jan. 13. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
pityókát
2013. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem valami hazai dolgot. Amit anyukád/nagymamád "talált fel", amin felnőttél. Szóval semmi "hivatalos", éttermi dolgot, hanem olyat, ami inkább családi hangulatot teremt, számodra fontos, nosztalgikus emlékeket idéz. Ezeket el is mesélheted neki, ő pedig örülni fog, hogy megosztod vele a legmélyebb gondolataidat, érzéseidet.
2013. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
három éves korod óta? na, ez egy kicsit túlzásnak hangzik :D olyat készíts, amit biztosan tudsz és/vagy saját vagy részben módosított recept. nem hiszem, hogy az számítana, mennyire különleges ételt raksz össze, legyen finom és kész!
2013. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

mazsolás rizs mandarinos csirkemellfilével roston sütve, somlói galuska


almás fahájaskrémleves

krumplipüré baconbe tekert csirkemáj barackbefőtt, tiramisu


gyümölcskrémleves

gombás tejfölös csirkemellragu rizzsel

puding


sertésraguleves

krumplipüré baconbe tekert sajtos pulykamellfeli

palacsinta


gesztenyekrémleves

citromos halfilé pennetésztával

kókuszgolyó rumos meggyel

2013. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mustafa33 ***** válasza:
87%

Ne próbálkozz idegen receptekkel, olyat csinálj amit már kipróbáltál és jó. És ha tudsz olyat, amit a hotelokban nem nagyon csinálnak, ami inkább házi. Két okból: 1. lehet hogy ilyet ő nem tud, 2. lehet hogy ilyennel csak ritkán szokott találkozni, 3. nem lesz viszonyítási alap, nem tud akaratlanul is osztályozni (ez szakmai ártalom).


Tapasztalat: 1. a csaj szalonnát evett amikor mentem érte. IOlyan pici gyufásskatulyányit vagdosott cigarettapapírvékonyra, hogy úgy megijedtem, hogy elfelejtettem addigi becsületes szándékaimat ☻ (féltem hogy majd nekem is így osztja a kaját ☺).

2. másik csaj, eléggé íztelen kevés húsú fasírtal kínált ami nem nagyon ízlett, de megettem és gondoltam közben, hogy hús lesz elég (vad), és főzni legalább az én ízlésem szerint tanul majd meg, az igyekezet megvan. ☺ (istenien főz már harminc éve nekem).

2013. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 doboszoli ***** válasza:

Kicsit "off", de próbálok rávilágítani a szakácsok "lelki világára".

Történt egyszer, hogy -az általam sokat emlegetett, és nagyon tisztelt- Szamosi séf úr jött hozzánk baráti látogatásra, egyben minősíteni az új bort.

Ilyenkor általában hozott, és készített valami extra ételt, mi az italneműkben jeleskedtünk.

Egyszer szerettünk volna mi főzni valamit, hogy tényleg vendég legyen. Egyeztetéskor azt mondta: "bélszín és társai Pesten is kaphatók, de egy jó tökfőzelék jól esne!"

Azt akarom ezzel mondani, hogy ne komplikáld túl az ügyet, főzz valami jóféle házi alapanyagból, viszonylag egyszerű ételt, amit biztonságosan el tudsz készíteni.

A "földön ülve" nem feltétlenül kell elővenni a családi ezüst evőeszközt sem.

2013. jan. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok kommentet!


Az egyik válaszolónak: igen, három éves korom óta. :) Első emlékem, hogy nagymamám konyhájában állok és leégetem a rántottát. Nem azt mondtam, hogy tökéletes szakácsnak születtem, hanem hogy próbálkoztam :D


A többieknek: igazatok van, amúgy is külföldi a srác (pontosabban helyi, én vagyok a külföldi) szóval magyar étellel nem nagyon találkozott. Majd megpróbálok beszerezni magyar szerű alapanyagokat és készíteni valamit. Sok ötletet adtatok. Köszönöm. :)


Ha vannak még ötletek, szívesen olvasom őket. :D

2013. jan. 14. 05:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Már kezdtem aggódni a tetőn földönülés miatt, de így már érthető. szóval melegebb éghajlat :))

csk tippként pl egy jó vadast is készítjetnél, ha megtalálod hozzá az alapanyagokat. zsömlegombóccal, vagy krumplipufanccsal mennyei eledel. szépen lehet tálalni is.

desszertnek én somlói galukára gondoltam, de sok finom magyar süti van még. rákóczi túrós, almáspite, vagy egy finom behűtött madártej.

2013. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Vadas! Miért nem gondoltam erre? Itt még friss szarvashúst is lehet kapni, úgyhogy igazán vad lenne az a vadas. Köszönöm szépen az ötletet! Sajnos a randi ma van és már bevásároltam, a végén rakott krumplinál döntöttem, mert ahhoz mindent meg tudtam szerezni (a chorizo eléggé hasonló a magyar kolbászhoz). De a legközelebbi randin biztos, hogy vadast főzök. (Már ha lesz legközelebbi randi.)


Egyébkét igen, a déli félteken élek jelenleg és hiányolom a magyar telet,:)

2013. jan. 16. 06:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Sok sikert és a legjobbakat későbbre is :)) én meg kérek egy kis meleg fuvallatot, mert alig tudunk a hótol kimenni a hegyből.
2013. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!