Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevállt, sima muffin receptet...

Bevállt, sima muffin receptet tudtok?

Figyelt kérdés

Annyi féle fajta van , de én a sima muffin receptet sehol nem találom .Légyszi írjátok le nekem !

Még annyi kérdés , hogy a muffin papír alatt nem kell ugye semmivel bekenni a sütőformát hogy ne ragadjon bele ?

Köszi előre is !



2013. jan. 7. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

18 dkg liszt, 18 dk cukor, 18 dkg vaj, 1 tojás, fél csomag sütőpor. Én ezeket rakom bele, plusz rakok hozzá kakaóport, gyümölcsöt, tejet tb.

Ha sósan akarod akkor kevesebb cukrot rakj.


Nem, a papír alatt nem kell bekenni a sütőformát:)

(ha kakaóport raksz, ne instantat rakj, hanem a keserű kakaóport)

2013. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha 15 dkh- raksz mindenől akkor nem lesz meg a 2 db muffin (nekem nem jön ki soha), ha 20at, akkor meg 13 muffin lesz... (nekem)
2013. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tejet mennyit raksz ?
2013. jan. 7. 21:45
 4/7 anonim ***** válasza:

amennyit felvesz a tészta:) kb 1 dl.


ha még soha életedben nem csináltál muffint, azt tanácsolom, vegyél instant muffin port..és csináld meg. Meglátod milyen az állaga, és utána már tudni fogod miből mennyi kell bele, hogy a megfelelő állagú legyen!


Néhány recept ir lekvárt is a muffintésztába, én azért nem rakok bele, mert sokkal jobban morzsál a süti, ha van benne lekvár.

2013. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyszerű muffin alaprecept:

bögre= 2,5 deci

HV: 2 bögre liszt, másfél bögre cukor, 1 bögre tejföl/joghurt/kefír, 1 deci olaj, 2-3 egész tojás, 1 csomag sütőpor.

a tojásokat a tejtermékkel és a cukorral elkevered, bele az olaj, majd a sütőporos liszt.

ez egy alaptészta, akár így is megsüthető.

de sokkal finomabb, ha valamit teszel bele, ez csak fantázia kérdése. mindenféle aprított friss vagy szárított gyümölcs, mazsola, sütésálló lekvár, dió, mogyoró, csokidarabok, kókuszreszelék mehet bele, úgy öszességében kb másfél bögrényi.

ha kakaósat akarsz, akkor 2 ek. keserű kakaópor.

nam is kell nagyon kikeverni a cuccot, azonnal mehet a kapszlikba. nem kell sem a muffinsütőt sem a papírt kikenni.

ez a mennyiség kb 24 db-ra, vagyis két tepsire elég.

előmelegített sütőben 5 percig erős lángon, majd visszafogva egy kicsit , még kb 25 percig sütni. ha középsőkbe egy villát szúrsz és nem ragacsos, akkor kész. ( a tűpróba itt csalóka lehet )

vizes konyharuhára tedd a tzepsit és hagyd egy kicsit pihenni. alulról párát kap, és villával szépen kiemelhető a muffin.

mehet a következő adag.

(én mézes- sárgarépást is szoktm sütni, az is nagyon finom )

2013. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló !

Isteni lett a muffin !!!!!!!!!!

2013. jan. 15. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

3 dl símaliszt

1,5 dl cukor/barnacukor vagy méz is lehet

1-1 csapott mokkáskanál sütőpor és szódabikarbóna

0,75 dl olaj

2 dl tej vagy főzőtejszín

1 tojás


20-22 percet sütni előmelegített sütőben és én utána még tűpróbázok ha kell még pár percet sütöm :)


Én szoktam bele még tenni 1 csomag vaníliáscukrot és egy evőkanál lekvárt is az alaptésztába de ez már csak plusz. Bármivel lehet ízesíteni, nálunk a kakaós vagy a kakaós-diós a legkapósabb, de lehet sima diós is, citromos (1 citrom reszelt héja és leve) ez is nagyon fincsi, nyáron gyümölcsöt szoktam belerakni, úgyhogy tényleg csak a fantáziádra van bízva, hogy mivel ízesíted az alaptésztát.

2013. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!