Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen boltban lehet kapni...

Milyen boltban lehet kapni sima nyújtófát?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]

Vagy Kátay ,Tesco, Auchan , konyha felszerlés bolt.

Piac csetres árús.

Amikor nekem kellett akkor találtam ,egy asztalost és megkértem ,hogy csináljon nekem olyat amit én szeretnék .

Több 10 éve azt használom.. Nem volt drágább mintha boltba vettem volna..

2013. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szóval akkor nagyobb boltokban keressem, végülis eszembe juthatott volna..:)
2013. jan. 6. 18:47
 3/11 A kérdező kommentje:
És esetleg azt nem tudod, hogy van-e köztük különbség? Vagy szinte mindegy milyet veszek? Vagy figyeljek az anyagára, formájára, vékonyabb, vastagabb stb?
2013. jan. 6. 18:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél ami fa . könnyen kezelhető . Azt nem tudom meg mondani,hogy vastagot vékonyat ,vagy milyet vegyél mindenkinek más válik be. Amikor mész vásárolni akkor játszásiból probálj meg avval tipusal ami neked tetszett nyujtani valamit ,tök mindegy csak valamin görgesd 1-2 szer végig . Azért mert lehet ,hogy neked szemre a vastag tetszik,de ha dolgznál vele nem biztos ,hogy az jó. Ezt ugyis a kezeddel érzed .. Ha az eladónak nem tetszik akkor menj a következő boltba majd máshol örülne,hogy ott vásárolsz.
2013. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen:) Akkor valószínű olyasmit veszek ami most van itthon, azt már megszoktam :)
2013. jan. 6. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Két külön dolog a nyújtófa, és a sodrófa. a nevükben van...

a nyújtófa a rövid szélesebb- két fogóval- a végeken.ezzel nagy nyomást tudunk gyakorolni a tésztára, azaz kinyújtani a kívánt alakra.

a sodrófa hosszú és keskenyebb hengeralakú, ezzel a már kinyújtott lapokat sodorjuk sokáig minél szélesebbre és vékonyabbra a fán, attól föggően milyen tásztát szeretnénk.

a szélesmetélt, a kocka stb is így készül,amit kiterítve

szabunk fel és vágjuk össze.

a cérnametéltet kell a legvékonyabbra nyújtani.

mindenhol multinál, konyhafelszerelésboltban, piacon is lehet kapni mindegyiket.

ha házitésztát nem csinálsz, akkor elég a nyújtófa is.

2013. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hm..köszi, ez érdekes volt:) Nem is gondoltam még így bele. Ezek alapján sodrófánk van, de mindent azzal szoktunk kinyújtani és nem volt soha vele bajom. Engem szerintem idegesítene, hogy a nyújtófának van az a két vége..és csak ott lehet megfogni. Vagy kitudja.. De a sodrófa szimpibb..:)
2013. jan. 7. 23:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem is rövid sodrófám van fogantyú nélküli :)) akkora, hogy befér a fiókba.

mivel házitésztát már én sem sodrok, ez is bőven megfelel.

valami várásban vettük cca 300 ft-ért.

csak a pontosítás kedvéért írtam a lényegi különbséget.

üdv:)

2013. jan. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nah nekem is pont olyan kéne, olyan kis rövidebb ami kisebb helyen elfér :) Remélem találok majd valahol, mondjuk még ráér:)
2013. jan. 8. 11:03
 10/11 anonim válasza:
2014. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!