Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség KACSA! Apukámtól...

Segítség KACSA! Apukámtól kaptam egy elég nagy db kacsát, de én még kezdő vagyok, sose csináltam kacsát. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Lefagyasztottam. Valami egyszerű receptet tudnátok ajánlani hozzá? Egyáltalán mit csináljak vele? Karácsonyra gondoltam..
2012. dec. 21. 20:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Jajj most olvastam vissza, bocsi a szóismétlésért :D
2012. dec. 21. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vagdosd be a háját. Kend be sóval, a hasába is tegyél sót és kevés majorannát. Tedd egy kizsírozott (nem olajozott) mély tepsibe. Önts alá egy pohár vizet. Fedd le alufóliával, és tedd a sütőbe közepes hőfokra.

Általában annyi óráig kell sütni, ahány kiló a kacsa.

A sütési idő letelte előtt fél órával vedd le róla a fóliát. A mellehúsába egy-két helyen szúrj egy hústűt. Ha könnyen belemegy és nem jön belőle véres lé, akkor fólia nélkül süsd tovább. Közben locsolgasd a levével, amíg a bőre ropogós lesz. Ha még jön belőle lé, akkor süsd még félóráig a fóliával letakarva.

2012. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló tökéletesen leírta. Ha szeretitek, rakhatsz a belsejébe 1-2 girizd fokhagymát is, sok nem kell!

A kacsa így lesz a legfinomabb!

2012. dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így jó lesz! Mi anyukámtól kaptunk egy kacsát, én szétbontottam: egy mell (2 étkezés), 2 comb, 2 szárnytő (3 adag kaja), a többi hatalmas adag leves, amiből eszünk kétszer, és 7.5 deci, egy befőttesüvegnyi leszűrve megy a hűtőbe: alaplé lesz valamilyen krémleveshez a közeljövőben. Szoktam a kacsa mellé dobni a tepsibe egy-két FEJ (!) fokhagymát gerezdjeire bontva, de héjasan. Nagyon gyengéden ízesíti a húst, és a végén ki lehet szopogatni az ízletes sült hagymát a héjból. (Stahl-féle ötlet) A zsírját fogd föl kis edénybe, bármilyen leves vagy mártás alá a legjobb ízesítő anyag, ki ne dobd! Jó étvágyat.
2012. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, majd megírom, hogy sikerült :D
2012. dec. 22. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem egészen értek egyet az előzővel:

... a zsírját fogd fel egy kis edénybe, mert: a legfinomabb zsíroskenyér van belőle! :))))))))

2012. dec. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!