Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ilyen receptet találok valahol?

Ilyen receptet találok valahol?

Figyelt kérdés
Őzgerincformában szeretnék sütni olyan valamit, aminek kenyérmorzsa az alapja, mint a csirke-tölteléknek, és nem kell hozzá sok hús (egy kevés lehet, darált hús, esetleg csirkemell.) Tudna valaki ilyet leírni, esetleg mutatni egy oldalt, ahol ilyet találok, mert sajnos a nevét nem tudom, már ha egyáltalán létezik ilyen.

2012. dec. 21. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Ha csirkemellet teszel bele, az ehetetlenül száraz lesz.

Ilyen receptet nem hallottam még. De olyant szoktak csinálni, hogy tölteléket készítenek májjal vagy kevés sertés darált hússal, és kizsírozott formában sütik meg.

2012. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak néhány kiskocka csirkemellet gondoltam beletenni, hogy ne legyen teljesen hús-mentes. Esetleg kockára vágott tojást, téliszalámit ?
2012. dec. 21. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan csináld a hagyományos zsemle/kenyérbél-tojás,tölteléket. disztelthagyma- esetleg gomba, vagy más zöldség(borsó,sárgarépa) is mehet bele a hagymával együtt párolva. bele bármilyen húskocka, sonkadarabok. fűszerek só, bors, kis majoranna.

az őzgerincet alaposan kend ki zsírral, és prézlivel szórd meg a betöltés előtt.

hamar meg fog sülni, utána borítsd egy zsírozott tálra,és tegyél rá hidegvizes ruhát, hogy teljesen befedje.

hagy így kb 10 percig, néha ütögesd meg.

szépen ki fog jönni a formából és szeletelhető is.

karácsonyi kölönlegességként apróra vágott aszaltszilvát is tehetsz bele, nagyon finom pikáns lesz tőle.

2012. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad, sokat segítettél.
2012. dec. 21. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!