Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnatok tippeket adni olcso...

Tudnatok tippeket adni olcso es laktato alapanyagokra es receptekre?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit közelebbit légyszi, milyen alapanyagokra gondoltál:

- zöldségfélékből készített kaják, vagy krumpli-alapú, esetleg tészta-alapú,

- levesnek, főételnek, főzve, vagy sütve

- esetleg karácsonyi olcsó sütikre vagy kíváncsi

??????

2012. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyébként húsokból legolcsóbb a máj = 1 kg cca 600.- Ft, utána a csirke-csontos = far-hát-nyak-szárny, ezekből már finom pörkölt, vagy rizseshús, esetleg tarhonyás hús készíthető.

Múltkoriban pl. vettem egy kiló szárnyat + fél kg. lábat, és olyan fincsi kocsonyát főztem belőle, (6 tányér), hogy a 10 ujjamat megnyaltam utána.


Egyébként a pulyka-nyak is kb. 700 Ft/kg, abból húsos káposztát szoktam főzni, az is igazán kiadós.


Pulyka-zúza, liba-zúza is kb. hasonló árban van, és előnye, hogy nincs benne csont, tehát nem fogsz eldobni belőle semmit.

2012. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Foetelre lennek kivancsi vmi egytaletelre. Csak ne legyen vega.
2012. dec. 13. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszomban már írtam néhány olcsó, és kiadós kaját: rizseshús, húsos káposzta, tarhonyás hús, májból lehet rántott májat, vagy resztelt májat is csinálni krumpli körettel, vagy rizi-bizivel olcsón kijön.


Hagyományos egytál-étel: gulyásleves, vagy babgulyás. Ezekhez ha veszel egy csülköt, vagy éppen csak húsos csontot, zöldséggel finom leveseket lehet belőle készíteni.


Egytál-étel a rakott krumpli is, ha nem füstölt kolbásszal, jó az virslivel is.

Van aki egytálételnek nevezi a paprikás-krumplit is kolbival, vagy virslivel.


Csinálhatsz főtt rizsből, vagy összetört főtt krumpliból is fasírozottat, fűszerekkel, fokhagymával, 1-2 tojás + zsemlemorzsával összegyúrod. Mellé kelkáposzta vagy valami egyéb főzelék.

2012. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!