Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babfözeleket szeretnek csinäln...

Babfözeleket szeretnek csinälni csülökkel de konzerves babbol hogy äljak neki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Csülköt előtte este beáztatod, majd hagymán megpíritod és megfőzöd, utána mehet rá a bab, berántod és kész.
2012. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Főzeléket hússal összefőzni nem szoktunk, ez esetben elkészítjük külön a főzeléket, külön a húst, és egymás mellett de két külön tányéron szoktuk tálalni.


Ha babgulyást akarsz készíteni, azt szoktuk összefőzni a csülökkel, de akkor az nem babfőzelék.

2012. dec. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy nyers, vagy főtt füstölt csülköd van. ha nyers valóban először azt kell puhára főzni, ami több óráig is eltart. ha főtt, az más.

akkor a konzervbabot felteszed vízbe, addig főzöd csak, hogy be tudd rántani egy fokhagymás rántással.ebbe már beleteheted a főtt csölökdarabokat és csak jól össze kell melegíteni.

de úgy is csinálhatod a babot, hogy a rántást felengeded hidegvízzel, forralsz egyet rajta és beleteszed a konzervbabot, utána a főtt csülköt, egy kicsit együtt forralod. de tényleg nem kell sokáig.

2012. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Éppen a minap volt.

Én füstölt csülköt előző este beáztattam, majd kuktában puhára főztem, szemes bors, babérlevél, fokhagyma, vöröshagyma társaságában.

A lét megkóstoltam, hogy mennyire sós, szükség szerint hígítottam.(volna, de nem kellett)

Leszűrve ment bele a konzerv bab, levével együtt, majd kapott egy zsenge habarást.

A csülköt mellé tálaltam,mert jártam már úgy, hogy a belseje sós maradt, és az egész főzelék sós lett másnapra.

Ecettel savanyítva, szálas vöröshagymával bőven tuningolva, kiváló, tartalmas étel.

2012. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szepen a välaszokat
2012. dec. 12. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!