Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fűszer illik az almához...

Milyen fűszer illik az almához a fahéjon és szegfűszegen kívül?

Figyelt kérdés

Itt a tél. Az alma az a gyümölcs, amiből sok van és megfizethető. Nagyon szeretjük, és van is sok kedvenc receptünk. De azt vettem észre, hogy ez a két fűszer nagyon karakterizálja az ízét.

Mivel lehetne változatosabbá tenni?

Bevált recepteknek is örülök!



2012. dec. 3. 17:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem akartam a rózsás ötletedet kritizálni, csak rám

kóstolásképpen is rámerőltették a tömény rózsaillatú , még kandírozott rózsaszirmot is, és énnekem nem jött egyik sem be.

szóval én a magam részéről nem tudom beilleszteni az ízvilágomba, az alma mellé sem.

2012. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Kardamont még lehet mindenféle keleti boltban is beszerezni, indiaiak reszelt kardamonnal ízesítik a tejberizst, biztos finom lenne a tetejére egy kis dinsztelt, cukros alma :) Rózsát lekvárban, kandírozva,joghurtban és cukorka, illetve csoki formájában ettem. Nekem mindegyik igazán ízlett, de valóban nagyon megosztó. A párom akkor szereti a legjobban, ha sűrű cukrozatlan étcsokival dúsított főzött csokipudingba keverek édes, rózsalekvárt, nagyon különleges, és még finom is :)
2012. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tegnap jártam az Auchanban. Teljes kapufa.

Kardamon-semmi.

Ánizsból volt valami, amit "Ánizsmag"-nak hívtak, üvegben volt és 800 Ft, hát nem vettem meg.


Remélem találok valahol elfogadható áron ilyen fűszereket, már nagyon kipróbálnám. :o)


Köszönöm mindenki válaszát!

2012. dec. 5. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!