Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párom születésnapjára mit...

Párom születésnapjára mit ajánlanátok, mit főzzek? Részletes kérdés lenn.

Figyelt kérdés
Most lesz barátom 31. születésnapja. Úgy tervezem, hogy elküldöm délután edzeni, vagy lesz valamiféle programja, ameddig én otthon főzhetek neki. Nem vagyok nagyon tapasztalt, kb egy éve főzök rendszeresen, de azért megy a főzés. Párom szereti a marhahúst, de én attól kicsit tartok, hogy nem fől át a hús, vagy túl kemény lesz... Ezért valami sertésre vagy pulykára gondoltam, illetve valami zöldséges köretet mellé, mert azt is szereti. Egyébként elég válogatós, emiatt is kérem itt a tanácsotokat. A változatos, de emellett magyaros ételeket szereti. Ja, ami még neheziti a dolgom, hogy külföldön élek, emiatt lehet, hogy egy-két hozzávaló beszerzése nehézkes lenne... (pl. túró, füstölt hús...) Kedvence pl a tárkonyos leves... Kicsit nehéz dolgom van mert nem nagyon ismerem itt a boltokat sem, de kérlek ha van valamilyen ötletetek, akkor segitsetek! Előre is köszönöm mindenkinek!
2009. aug. 17. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szaftos hústekercseket csinálnék masnitésztával. Sertéscomb szeleteket kloffolj ki, és tölts meg kolbászhússal (darált húst befűszerezel sóval, borssal, pirospaprikával stb.) ezt ráteszed a hús szeletekre majd felgöngyölöd őket, spárgával megkötözöd őket, hogy a töltelék ne jöhessen ki. Sütőben elősütöd, majd pörkölt alapot (hagyma, pirospaprika) készítesz, és beleteszed őket a lábosba, vízzel felöntöd és fedő alatt puhára főzöd. Utána kiveszed őket, levágod a spárgát, és a pörkölt alapot tejfölös habarással besűríted (ha nem elég, akkor étkezési keményítőt is adhatsz hozzá). Kifőtt masni tésztára teszel egy-egy ferdén félbevágott töltött húst, meglocsolod a szafttal és ehetitek is :)
2009. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnám a vadast zsemlegombóccal,vagy egyszerűen csak tésztával(én úgy jobban szeretem...)

Kicsit időigényes,de lehet disznóhússal is csinálni.

Vagy ez: [link]

én sem próbáltam még;egyszerű,és mégis különleges kicsit.

Persze,tudom,tejföl kell hozzá,de szerintem megéri utánajárni kicsit.:)

És természetesen a sültkrumpli helyett szinte bármilyen köret jó hozzá.

Vagy ha gondolod,nézz szét azon az oldalon,nagyon jó kaják közül lehet válogatni!

2009. aug. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Azt hiszem, a "csirkemell őzgerinc formában sütve" ételt fogom elkésziteni. A tejfölt már megtaláltam, azt tudok venni, és azt hiszem burgonyapürével és ecetes uborkasalátával fogom elkésziteni. Esetleg készitek mellé majd egy kis rizst is. Ehhez nem kell sok drága hozzávaló, csak őzgerinc formát kell majd beszereznem, de a születésnapig van még kb másfél hónapom.


Még egyszer nagyon köszönöm! :)

2009. aug. 17. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a receptet.Őzgerinc-forma nélkül is elkészítheted.Készítsd el a júst,ahogy a recept írja,csak a sajtot ne tedd rá.Egy megfelelő méretű alufóliát jól zsírozz be (ha lehet erre ne olajat használj,mert az olaj és a szalonnából kisülő zsír nem a legjobb egyveleg),tedd rá az összegöngyölt húst,és szorosan tekerd össze a fóliát.Tedd egy tepsibe,önts alá egy pohárnyi vizet ( hogy ne égjen le),és süsd az előírt ideig.Vedd le róla a fóliát ( ne égesd meg magad) reszeld rá a sajtot,és pirítsd készre.Ugyanolyan lesz,mint az őzgerinc formában,csak puhább lesz a hús.Sok sikert hozzá.
2009. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de Nagy-Britanniaban, akkor a legkozelebbi lengyelboltban (Polkski Sklep) talalsz turot is, tejfolt is, meg fustolt hust is.Sot meg gyumitorta lapot,pudingport,szoszokat,zselet,napolyit,kovaszos ubit, tehat majdnem mindent amit mi is szeretunk :)
2009. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kanadában lakom, és itt is van pl lengyel, sőt magyar bolt is, de elég messze, és nem tudom, jogsi és kocsi nélkül nehéz lenne odajutnom... A második recept nagyon tetszik, sőt azon az oldalon kinéztem már több jó receptet is.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segitséget! :)

2009. aug. 18. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!