Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is nehezen találja ki...

Más is nehezen találja ki naponta, mit főzzön? Ráadásul a párom válogat.

Figyelt kérdés
2009. aug. 17. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a család nem segít kitalálni, azt mondják a kérdésre, hogy valamit főzzek.
2009. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, még válogatós is, ráadásul, húst-hússal enne, mikor mondom,legalább azt mondja meg mit enne, megcsinálom, azt mondja, hogy nehogy már még ezt is Ő találja ki....:(
2009. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy darabig kérdezgettem, de mivel nem volt nagyon segítség, így ami eszembe jut, azt megcsinálom. Megnézem mi van otthon, illetve milyen minimális beszerzés szükséges a főzéshez plusszba. Nem érdekel a válogatás, ha nem jó és ötletet sem kapok, akkor lehet vajas kenyeret enni.
2009. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az a minimum, hogy ha valaki elvárja, hogy főzzenek rá, hogy kitalálja, hogy mit enne, ha meg nem tudja, egye meg szó nélkül azt, ami van. Ha meg nem tetszik, máskor buzgóbban fog gondolkodni.

Mi, amikor ilyen dilemmában vagyunk, különösen olyankor, amikor már többször végigpörögtek a kedvenc kajáink, meg szoktam nézni menzás menüket. Azokat elég változatosan szokták kialakítani, sokszor lehet ötletet meríteni belőle. Van olyan, hogy mondom is, hú, ilyet de régen ettem, pedig milyen egyszerű ötlet, de eszembe nem jutott volna.

A másik a klasszikus Horváth Ilona szakácskönyv névmutatója: Névsorban haladva hangos felolvasás, tetszéskor egy cerkás jel mellé, nagy tetszés esetén dupla jel. Negyed óra alatt egy csomó ételt meg lehet jelölni, aztán azok közül válogatni, egyenletesen elosztva a duplajeleseket. Persze ezt egyszer elég végigjelölni, jópár kaja marad így a tarsolyban.

Ha kérdésre nem mond semmit a család, akkor mindenki tudomásul veszi, hogy az lesz, amit a "szakács" kijelöl.

Nálunk amúgy a férjem főz, sőt be is vásárol hozzá! Nem várja a sült galambot, hogy a szájába repüljön, ő ezzel járul hozzá a házimunkához. Meg is becsüli az ételt, bárhol eszünk is, soha nem fikáz semmit.

Időnként persze, mondjuk hétvégén, amikor több idő van, lehet újítani is, spécibb ételeket is elő lehet venni, aminek mondjuk a képe megtetszik Jamie Oliver szakácskönyvében, vagy amire egyszer véletlenül rákattintottunk egy receptes oldalon. Célszerűbb azonban minél egyszerűbben megoldani ezeket a dolgokat, hogy több idő maradjon egymásra, kikapcsolódásra. De pl. az együtt főzőcskézés is nagyon jó program szokott lenni, remekül lehet közben beszélgetni, és a férjek/feleségek/gyerekek is jobban látják, hogy a rántott csirke nem ugrik csak úgy magától az asztalra.

2009. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ma kaptam sokadjára idegbajt, hogy mit főzzek, és úgy jön le az egész, mintha hisztis liba lennék, mert minek már reggel stresszelni a vacsorán. Úgyhogy eldöntöttem, a továbbiakban nem leszek tekintettel a válogatásra, főzök, ami jólesik, és ha nem eszi meg, akkor oldja meg magának, ahogy akarja.
2009. aug. 17. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Jól teszed! :)
2009. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van... Mindig az a válasz, hogy miért most kérdezed, most nem vagyok éhes! Honnan tudjam, hogy mit akarok majd enni?? Ha meg éhes, akkor meg az a válasz, hogy mindegy, de azonnal! Szóval én már maximum költői kérdésként teszem fel, és mindig az van amit én akarok!! :) Ha meg nem tetszik, akkor vessen magára :)

Amúgy nézzétek meg ezt:

[link]

Beírjátok, hogy mi van otthon, és kiad egy pár lehetőséget.

2009. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!