Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen köritést csináljak?

Milyen köritést csináljak?

Figyelt kérdés

Holnap csülköt akarok sütni, és ehhez szeretnék valami nem túl unalmas köritést, csak van pár probléma a családban ezzel kapcsolatban.


1. Legalább is egy részének krumpliból kell lennie.


2. Tejfölös, tejszines, erösen zsiros nem lehet, mert van, aki nem birja, megbetegszik ezektöl. (A csülökböl is csak a szinhúst eheti, böre, meg kövérebb részek nélkül, mielött valaki beleköt). Viszont zöldségfélék lehetnek benne.


3. Ne legyen olyan, ami több óráig tart, mer nem akarok/tudok egész délelött a konyhában állni.


4. Gyümölcs meg mártásfélét nem szeretik húshoz.


5. Félkész, illetve kész termékek, leveskocka vagy egyéb izesitök (amiben esetleg lehet izfokozó, tartósitószerek, szinezékek) allergia miatt szintén nem jöhetnek szóba.


Ezen kivül olyan recepteket szeretnék, amit a válaszoló személyesen kipróbált, nem google-keresö eredményét, az ugyanis áttekinthetetlenül sok mindent ad ki és sokszor nem is használható, nem tényleg kipróbáltak.


Elöre is köszönöm mindekinek, aki segit, tudom, hogy nem egyszerü ennyi mindennek megfelelni.



2012. okt. 27. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Steak burgonya: A negyedekre vágott burgonyát félig puhára kell főzni sós vizben. Majd olvasztott zsiraban, a gerezdeket megforgatni . Izlés szerinti füszerrel meg szorni : Tepsibe bele rakod ,és kb 40perc alatt kivül ropogos belül puha marad.

A tepsi aljára tegyél sütő papirt vékonyan olajozd meg és igy rakd rá a burgonyát.

Csülökhöz mindig ezt csinálom. A krumplit BBQ -füszer keverékkel szoktam megszorni .

A zsir az mindegy,hogy sertés,kacsa ,vagy liba azért kell mert ettöl leszkivülröl ropogos..

2012. okt. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagymát és karikára szelt zöldpaprikát kevés zsíron dinsztelj meg, majd a vékonyra szelt krumplit forgasd hozzá, sót, borsot (ízlés szerint), és kevés vízzel födő alatt párold puhára. Teflonba rakd fel, mert szeret leragadni. Amikor a krumpli is puha, födő le, süsd vissza zsírjára (a viz maradékot süsd ki belőle).

Imádom ezt a krumplit, sültek, rántottak mellé szoktam ilyet készíteni.

(A krumplit minél vékonyabbra szeled, annál hamarabb készen van)

2012. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
KÖszi a recepteket!
2012. okt. 28. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:

ha Pékné módon sütnéd a csülköt, mellette szépen megsül a kockakrumli, gyöngyhagymával, vagy apró negyedelt hagymával.

ha nem így készíted, csinálj hozzá valami szószost pl tejszínes gombaszósz, vagy vadasmártás is finom lenne.

ehhez paszol pl a krumplikrokett, vagy krumplifánk.

az alapja ugyanaz, csak a krokettet panírozzuk is.

ezt előre is el lehet készíteni, csak frissen kell kisütni. ha nincs panírozva, és gömböcre formáljuk akkor kis puffancsok lesznek belőle.

esetleg még a hercegnő burgonyára gondoltam.

Ezek csak tippek:)de a krokett és puffancs receptjét szívesen leírom, ahogy én szoktam.

a "hercegnőt" én is csak netes recept alapján készítettem.

2012. okt. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm mindenkinek, a család szavazata alapján Steak burgonya lett a csülök mellé.
2012. okt. 28. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!