Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sós bögrés süti van ilyen recept?

Sós bögrés süti van ilyen recept?

Figyelt kérdés
Tudom elég gáz de nincs mérlegem és saccolni meg nem nagyon szeretek félek hogy elrontom a sütiket de úgy ennék valami húsos pite félét vagy nem is tudom ilyen darálthúsos zöldséges muffint de nem tudom hogy kéne neki állni holnap, néztem neten de nincs hasonló sem van alap receptem de hát az édes abból hagyan legyen sós??
2012. okt. 22. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem krumplis-sajtos-baconos muffinreceptem van, ha érdekel leírom. pogácsa helyett kérik a gyerekek leves mellé, de délután bekapni 1-1 drabot is nagyon finom sós nasi.

darálthússal, csak úgy tudnám elképzelni, ha előtte hagymán puhára párolod. akkor már mehetne az alaptésztába.

répásat szoktam, de az édes, viszont a nyers reszelt répa szépen megsül benne, így gondolom más zöldségféle is. mexikói mix, gomba sajttal, ilyesmikre gondolok.

2012. okt. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia na ná ha van időd és kedved nyugodtan írd előre is köszönöm:)))
2012. okt. 23. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! írom az én bögrés krumplis muffinom receptjét.

erűször is főzz meg 3 közepes krumplit héjában, majd, ha megfőtt kislukon reszeld le.

a tészta: 2 bögre liszt, egy bögre tejföl/natúrjoghurt/kefír, tulajdonképpen mindegy, de a tapasztalat azt mondja, hogy a tejföltől ízletesebb, tartalmasabb. na akkor még 2-3 tojás, mérettől függően,

1 teáskanál só, de érdemes majd a végén megkóstolni, hogy elég-e.pici őrölt bors. 1 deci olaj, egy csomag sütőpor, kb 10 deka reszelt sajt bele, és valamennyi a szóráshoz.

a tojást, az olajat, a tejfölt kikeverjük, hozzá a sütőporos liszt, bele a reszelt krumpli és a sajt. ha nagyon sűrű lenne, egy kis tejjel lehet lazítani.

sűrű nem folyós nokedlitésztának kell kinéznie.

a kapszlikat 3/4-ig töltöm.mindegyikre teszek keresztbe 1-1 csíkocska sovány bacont. erre egy pici reszelt sajt és mehet az előmelegített sütőbe.5 percig erős kb 180 fokos lángonm sütöm, majd kb 30 percig csendesebb lángon sütöm.

villával kell ellenőrizni, hogy a belseje is átsült-e.(a tűpróba itt kevés)

ebből 20-24 darab lesz.

ha kiveszed az első tepsivel a sütőből, tedd vizes ruhára a tepsit, hagy pihenni legalább 5 percet. utána könnyen ki lehet emelgetni, mehet a második adag.

nálunk nagyon népszerű, remélem Nektek is ízleni fog.

van valahol a receptjeim között egy zöldborsós torta is, lehet, hogy előkeresem, mert az is nagyon finom szeletekre vágva.

üdv.

2012. okt. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
huh nagyon köszönöm hogy szántál rám időt a héten el is fogom készíteni nagyon jól hangzik:)))
2012. okt. 23. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!